avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 438 soluții astăzi
Forum Activitate filipaurel

Activitate filipaurel

Răspuns la discuția Plata contributiilor obligatorii
Buna ziua,
Detalii despre activitate:1-2 pe zi dar frecventa este de 1-2 zile pe luna.
Buna ziua,
Nu sint angajat cu carte de munca dar am o propunere de a lucra cu contact de colaborare,unde societatea respectiva vireaza la stat impozitul pe profit de 16%.
Care este procedura legala si cum se face plata altor obligatii la stat(care sint acestea).Va multumesc,
Cu stima: Aurel
Discuție Master
Buna ziua,am terminat in 1987( in cadrul Institutului Politehnic Bucuresti),Institutul de Subingineri Pitesti de trei ani,in urma examenului de diploma din sesiunea iunie-1987 am obtinut Diploma de Subinginer,specializare TCM.am vrut sa ma inscriu la un curs de master si nu am putut.Va rog sa im-i comunicati daca aceste cursuri absolvite de mine cu diploma de examen luata nu sint echivalente cu un curs de trei ani cu licenta luata ?(Pentru ca asta a fost justificarea secretarei).In cazul ca exista sansa pot sa ma inscriu la orice master?(vreau un master la management).
Va multumesc,
Cu stima : Aurel
Buna ziua,
Sint student in anul III,daca nu gasesc un post sa ma angajez am dreptul la somaj?Ce acte sint necesare?
Va multumesc.
Ce avantaje financiare are un angajator,din partea statului, daca angajeaza un somer fara indemnizatie in virsta de 51 ani?
Răspuns la discuția Somer neindemnizat
Dl.Valeriu T. va multumesc pentru raspunsul d-vs.promt.
Cu stima,
Aurel Filip
Buna ziua,
Doresc mai multe informatii,despre drepturile care l-e am ca somer neindemnizat.
Va multumesc,
Aurel