avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 905 soluții astăzi
Forum Activitate barbumarian37

Activitate barbumarian37

Discuție divort
am si eu o intrebare daca nevasta ma abandonat pe mine si copil cine are dreptul la copil dupa ce depun cererea de divort cine are dreptul la copil
Răspuns la discuția demisia
da dar am fost mai mult silit sa semnez demisia in alb
Răspuns la discuția demisia
dar ei poate sa mi opreasca salarile din cauza ca am stricat un cauciuc la masina mare care nu am fost de vina
Discuție demisia
cum pot sa contestez demisia eu cand am avut o abatere la firma (adica am plecat de la program asa a spus seful de coloana la conducerea care o avem am fost chemat la sedinta la care a trebuit sa dau explicatii dece le intamplate am explicat ca nimeni din conducere nu ma anuntat ca sa schimbat programul directorul mia zis ca ma iarta nu mai daca semnez demisia in alb la ceva timp mia busit un cauciuc la masina si ma chemat iar la sedinta si mia zis ca imi opreste salarile si ca sunt in preaviz fara sa mai cercteze cum sa intamplat ) ce pot sa fac sa contestez demisia ca sa pot sa mi recuperez salarile
eu sunt in preaviz si mai am pana maine si maine trebuie sa ma internez in spital ce se intampla cu preavizul
Răspuns la discuția salariu
da sunt angajat cu cartea de munca si ma pus sa semnez demisia in alb acum 1 luna jumate cand mia zis ca am avut o abatere ( ca am plecat de la program care ei nici nu mau informat de modificarea programului si care am fost mai multi dar ei find vechi in firma nu lea zis nimic seful de coloana)cum pot sami recuperez salarile ca are sami dea de 2 luni
Discuție salariu
eu lucrez la o firma si acum 2 saptamani am avut o explozie la un cauciuc de la camion..am anuntat sefu de coloana de cele intamplate care el mia zis sa al platesc si mia dat preaviz am incercat sa i explic ca nu a fost vina mea care aveam si martorii si in momentul de fata sau dat salarile din care eu nu am primit nimic este legal asa ceva