avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 379 soluții astăzi
Forum Activitate Gabriela Mihai

Activitate Gabriela Mihai

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Sa aveti cartea de identitate la dvs. O sa depuneti juramantul si instanta o sa va intrebe daca va mentineti declaratiile date in cursul urmaririi penale. Apoi o sa va intrebe despre fapta. Nu dvs. trebuie sa fiti speriat. Sunteti martor.
3 din 3 utilizatori consideră
acest răspuns util
Pe langa ceea ce a spus colegul meu, mi se pare ingrozitor ca respectivul minor sa fie dat in plasament acelei persoane.
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Mie mi se pare normal sa nu va aduceti aminte in amanunt cum s-au desfasurat faptele pentru ca a trecut atata timp. Nu este o tragedie daca nu va aduceti aminte cu exactitate.
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Presupun ca hotararea judecatoreasca a fost cea de punere sub interdictie, de aceea a durat.
Faceti o cerere in instante pentru numirea dvs. ca tutore. Nu o sa dureze mult.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Actiune in instanta civila si solicitati daune. Nu se acorda daune foarte mari dar, o mai potoliti pe dna care va hartuieste.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Daca mergeti la un notariat o sa va lamuriti daca exista vreun testament. De asemenea, tot acolo o sa aflati si conditiile in care puteti vinde apartamentul.
Da se poate. Ca aici imi apare Admin. validare avatare.
Multumesc, Alin.
Răspuns la discuția retragere plangere penala
Daca v-ati impacat, nu mai conteaza ce a declarat sotul dvs.
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna,

M-am apucat sa citesc daca mai are cineva problema mea, dar, sincer nu am timp sa citesc de pe telefon 47 de.pagini.

Pentru asta va rog sa nu va suparati pe mine daca s-a mai dezbatut subiectul.

1. Daca intru de pe telefon nu mai am sectiunea moderare. Adica topicurile alea insirate. Pe calculator este si nu imi explic.

2. Nu pot vizualiza mesajele private. Dar acolo imi spune ca stiti deja.

In rest, mie mi se pare ok. Se vede mai bine de pe telefon. O sa ma obisnuiesc.


Felicitari!
Răspuns la discuția Redobândire permis (8 clase)
Nu poate nimeni sa va spuna cam ce legi ar mai urma sa apara. In acest moment se aplica legea in vigoare. Prin urmare, urmati sfatul colegului meu.