avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 707 soluții astăzi
Forum Activitate roxana1983

Activitate roxana1983

Maxime salutari!
Sunt un ONG :D . Ma intereseaza sa aflu cum trec in inventar donatiile(mobilier,electronice si electrocasnice).Trebuie sa li te atribuie o valoare,le trec in inventar cu bunurile cumparate?:O.
Orice detalii puteti sa-mi dati in legatura cu inventarul sunt de folos.
Multumesc anticipat!
Copilul s-a nascut,mamica este angajata-ce drepturi banesti are mamica de la locul de munca?
Ma refer in mod special la idemnizatia financiara in cuantum de un salariu mediu pe unitate prevazuta in Contractul individual de munca la nivel national pe anii 2007-2010.Sr aplica si in 2012?
Multumesc anticipat.
Multumesc pentru raspunsul prompt . Mai am o nelamurire pentru hotarirea judecoreasca trebuie sa-l dea pe el in judecata sau este suficient sa faca o cerere la judecatorie si sa ataseze actele pe care le are(sentintele pe care le are:divort, partaj).
In urma cu aproximativ 10 ani parintii mei au divortat si apartamentul a ramas al mamei cu conditia sa-i plateasca tatalui o suma de bani.Acest lucru nu s-a intimplat.De curind am aflat ca daca tatal meu nu a cerut banii in termen de 3 ani obligatia mamei de a-i da acesti bani nu mai este valabila.Ea doreste sa treaca apartamentul pe numele ei si nu stie care sunt procedurile.Pe cale amiabila nici nu se pune problema.El inca locuieste in acel apartament si nu este de acord cu trecerea pe nume al apartamentului pe numele mamei desi el consuma de10 ani si mama plateste in proportie de 80% .Mama a vrut sa faca o intelegere scrisa cu el:el ii da semnatura cum ca nu are pretentii la nimic si ea se obliga sa-l lase sa locuiasca in apartament in continuare dar sa-si plateasca utilitatile.Nici nu vrea sa auda.Deci exista o alta cale? Care sunt procedurile?
Va multumesc anticipat.