Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Drepturile viitoarei mamici
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Drepturile viitoarei mamici

Copilul s-a nascut,mamica este angajata-ce drepturi banesti are mamica de la locul de munca?
Ma refer in mod special la idemnizatia financiara in cuantum de un salariu mediu pe unitate prevazuta in Contractul individual de munca la nivel national pe anii 2007-2010.Sr aplica si in 2012?
Multumesc anticipat.
De la 01.01.2011 nu mai exista CCMN .. documentul invocat de dvs nu mai este valabil.

Asadar, pentru a beneficia de acel ajutor acordat de angajatorui la nasterea unui copil este necesar ca acest lucru sa fie prevazut in ccm aplicabil angajtorului sau in reg.intern al acestuia .