avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 437 soluții astăzi
Forum Activitate pop berta

Activitate pop berta

Va rog sa ma informati de contributii se retin din indemnizatia de consiliu de administratie la o firma de stat pentru o persoana pensionara si care face parte din CA la firma de stat.
Multumesc

Va rog sa ma informati de contributii se retin din indemnizatia de consiliu de administratie la o firma de stat pentru o persoana pensionara si care face parte din CA la firma de stat.
Multumesc
Discuție tva si tva
Buna ziua , am o mare problema am inregistrat bon fiscal din prestari servicii direct pe cont de venituri fara TVA, si acum am observat dar decontul de TVA este depus . ce pot sa fac .
Răspuns la discuția cai de atac dupa recurs?
am fost la tribunal sa verific dosarul (nu am reusit sa-l consult) pentru nu este inca motivata decizia, dar din cate se pare s-a intervenit politic. S-au mai depus acte pe care noi nu le-am vazut cand a ramas in pronuntare timp de o saptamana.
Răspuns la discuția cai de atac dupa recurs?
Solutie: Admite recursul declarat de pârâta SC T SA împotriva sentinţei civile numărul 2904 din 09.06.2011 a Tribunalului Cluj pronunţată în dosar numărul 55/117/2010, pe care o modifică în parte în sensul că respinge în întregime acţiunea reclamantei S.E.C. în contradictoriu cu pârâta SC T SA. Obligă reclamanta la plata în favoarea pârâtei a 2000 lei cheltuieli de judecată la fondul cauzei. Obligă pe intimata S.E.C. să plătească recurentei suma de 700 lei, cheltuieli de judecată în recurs. Decizia este irevocabilă. Dată şi pronunţată în şedinţa publică din 21.11.2011.
Răspuns la discuția cai de atac dupa recurs?
avocata mi-a cerut pana acum 6250 RON pana acum , bani pe care i-am imprumutat si acum nu stiu ce ma voi face!!!
Răspuns la discuția cai de atac dupa recurs?
pe fond am castigat procesul dar la recurs nu stiu ce sa intamplat ca am pierdut. e o contestatie de concediere din motive neimputabile mie.dar nu este serioasa pentru ca au angajat alta persoana in locul meu
Va rog sa-mi spuna cineva daca mai exista cale de atac dupa recurs?
maine voi incerca si va voi spune ce am reusit sa fac
va multumesc pentru indrumare!