avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1089 soluții astăzi
Forum Activitate valieugen

Activitate valieugen

buna ziua.in urma cu citeva luni am angajat un avocat intr un proces .un frate al meu a vindut un teren noi fiind cinci fratii aveam drept si noi.dar el la vindut fara sa ma intrebe si pe mine.cumparatoru a inaintat dosaru in judecatorie sa poata deveni propietar eu am depus intimpinare la a doua infatisare era probatoriu cu martori cu fratii.avocatu meu a mai cerut un termen ca nu a venit frati mei.pina sa vina urmatoru termen unde trebuia sa vina un martor si fratii sa dovedim ca multe acte ce lea facut cumparatoru sunt false.surpriza nu a mai vrut sa vina frati din diferite motive.eu nemai avind pe nimeni de partea mea am incetat contractu cu avocatu meu.iar de la judecatorie imi vine in continuare citatie ce trebuie sa fac .daca nu ma prezint ce se poate intimpla..va multumesc
va multumesc.sper cu ajutoru lui Dumnezeu sa iasa la iveala falsurile.cumparatoru profita de faptu ca suntem saraci..va multumesc
buna dimineata.in urma cu citiva ani un frate al meu a vindut un teren care mai aveam drept inca 4fratii el nestind ca si noi avem drept a crezut ca la dat tatal doar lui.iar cumparatoru nu a facut cu fratele meu nici un act de vinzare cumparare .iar acum ne judecam cu el.dar surpriza acum cumparatoru a facut chitanta de mina falsa precum ca la vindut tatal meu ce nu este adevarat.are martori care nu sunt adevarati nu au existat nici un martor.cum pot sa imi iau dreptu meu inapoi.se poate face expertize ceva.ce metode exista.va multumesc
Răspuns la discuția divort
este necesar sa angajez avocat.nu detinem nici un bun..vom participa la cresterea copilului amindoi.multumesc
Răspuns la discuția divort
este bine.dar nu este de acord sotia..am vrut sa stam amindoi impreuna pentru copil dar nu se poate..alta cale care ar fi.nu avem bunuri comune.multumesc
Discuție divort
buna ziua.cum trebuie procedat pentru a baga divort.care ar fi costurile.avem un copil de 1an.si sunt numai certuri in familie.va multumesc
Răspuns la discuția imi pot lua dreptu meu inapoi
am aflat curind ca fratele meu ia vindut terenu fara acte legale ci doar cu o chitanta de mina.6ani nu ma interesat pentru ca am crezut ca taica miu ia dat terenu lui cu acte in regula dar ia dat terenu doar verbal sa isi faca casa pe el.si am aflat ca sunt succesor la mostenire abia cind avenit citatia de prezentare in instanta.ca persoana care a cumparat a deschis dupa 6ani dela cumparare succesiunea pe cale judecatoreasca.pe cale notariala nu avea cum.ca nu sa incheiat act de vinzare cumparare.....problema este ca stau cu bani mai rau si este mai dificil de a imi permite sa angajez un avocat.si a deschide succesiunea.va multumesc
multumesc
Răspuns la discuția imi pot lua dreptu meu inapoi
dar eu vreau sa imi iau partea mea.nu vreau bani.poate cistiga cu o chitanta de mina.multumesc
va multumesc.cineva mia spus ca este 30euro metru patrat