avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 483 soluții astăzi
Forum Activitate ancabbv

Activitate ancabbv

Se poate actiona statul in judecata inainte de a plati taxa auto de prima inmatriculare sau doar dupa ce aceasta a fost platita?
In cazul in care te pensionezi anticipat si beneficiezi de reducerea aceea de 5 ani, mai beneficiezi si de grupa de munca?
Răspuns la discuția Pensie anticipata
Sunt femeie si stagiul compel este de 30 de ani si 1 luna, avand in prezent 35 de ani vechime
Am 35 de ani si 2 luni vechime si varsta standard de pensionare este de 60 de ani si o luna. Am o reducere de 2 ani gr a 2 a ( 13 ani si 8 luni). Pentru pensie anticipata am nevoie de un stagiu de 38 de ani. Intrebare: cei 2 ani reducere din grupa , in cazul pensionarii anticipare, se adauga la stagiul de cotizare?
Buna, am o intrebare daca ma poate cineva ajuta...
Am un copil de 11 luni, si de cateva zile am reinceput serviciul, renuntand la indemnizatie. La 2 zile dupa ce am facut cererea de reintegrare in munca am primit o decizie prin care am fost anuntata ca ma aflu in perioada de preaviz. Intrebarea mea este, o data de cim -ul meu va inceta, am dreptul din nou la indemnizatia pentru crestere copil pana la 2 ani?