avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 680 soluții astăzi
Forum Activitate tirnaveni

Activitate tirnaveni

Pot împuternici pe fratele meu sa faca tranzactia la notar ? Va multumesc o zi buna
Sa inteleg ca daca merg la notar si transfera partea ei pe numele meu este legal sau trebuie proces de partajare ?pentru ca noi am ajuns la o intelegere asupra sumei

Adrian ALBU a scris:

Trebuie să faceți un partaj la notar sau în instanță, iar apoi banii îi dați prin procedura ofertei reale pe care o realizați la un executor judecătoresc. Nu rezolvați nimic dacă îi transferați banii fără a se realiza un partaj. Vorbiți cu un avocat pentru sfaturi.

Am divortat amiabil la notar in urma divortului a ramas casa cu drept de proprietate egal ,eu vreu sa-i achit partea de jumatate a ei ,cum se procedeaza eu find plecat din tara si intentionez sa fac transfer bancar sau cum este mai bine ,pentru a nu avea surpriza ,
Multumesc
Am primit citatie de la curtea de apel alba iulia ca intimat in procesul de inselatorie .infractrii au facut recurs .trebuie sa ma prezint sau nu pentru ca ori si cum nu pot sa recuperez bani de la ei. Ce se intpla daca nu ma prezint
mulțumesc, satisfăcut sunt pentru ca au fost condamnați si prejudiciul nu a fost decât 450 euro , de executat silit nu cred ca au ce pentru ca sunt niște prăpădiți
Buna ziua a.am fost înșelat cu valuta falsa si inculpații au fost prinși și condamnați ,și obliga inculpații sa plătească despăgubiri civile persoanelor vătămate Întrebarea mea este cum recuperez bani pentru ca ei sunt închiși , .procesul sa terminat. mai am vreo sansa sa vad banii:O


Buna ziua .Am primit o factura cu suma de 368.45 roni si bu scria nici un index doar perioada de la pana la. Am facut cont online la electrica si surpriza factura respectiva scrie coretie contor defect.
Cu o zi inainte am primit o alta faxtura cu index demontare 10383 si eu aveam platita o alra factura cu index estimat 10860 .ce ma sfatuiti cum au constata dansi ca contorul este defect dupa ce lau schimbat.
Daca nu imi anuleaza factura cum sa procedez. Va multumesc mult.:)
Ce se intampla daca am auzit si zis la cineva de copilul cuiva ca se drogheaza .si acela a informatpe parinti. au venit la mine si au zis ca ma da la politie .dupa ce fac analizele .la ce consecinte sa astept

Răspuns la discuția Recuperare taxa auto
tirnaveni a scris:

Mulțumesc de răspuns ,mai am o întrebare se poate recupera fără a mai intenta acțiune judecătoreasca ? chiar daca au trecut 5 ani de la plata taxei .


nu ma ajuta nimeni ?