avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1394 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Recuperare prejudiciu ca parte civila din dosar de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Recuperare prejudiciu ca parte civila din dosar de inselatorie

Buna ziua a.am fost înșelat cu valuta falsa si inculpații au fost prinși și condamnați ,și obliga inculpații sa plătească despăgubiri civile persoanelor vătămate Întrebarea mea este cum recuperez bani pentru ca ei sunt închiși , .procesul sa terminat. mai am vreo sansa sa vad banii:O


Cel mai recent răspuns: tirnaveni , utilizator 12:23, 18 Martie 2017
Daca au bunuri ce pot sa fie executate silit aveti sanse daca nu au ramaneti cu satisfactia morala ca au fost condamnati.:(
mulțumesc, satisfăcut sunt pentru ca au fost condamnați si prejudiciul nu a fost decât 450 euro , de executat silit nu cred ca au ce pentru ca sunt niște prăpădiți
Am primit citatie de la curtea de apel alba iulia ca intimat in procesul de inselatorie .infractrii au facut recurs .trebuie sa ma prezint sau nu pentru ca ori si cum nu pot sa recuperez bani de la ei. Ce se intpla daca nu ma prezint
Nu se intampla nimic ,prezenta dvs nu este obliigatorie.
Multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sentinta pentru furt calificat mev1321 mev1321 in 2006 mi-a fost sparta casa. i-au prins pe infractori, s-a judecat procesul, si unul din ei a fost obligat la 12 ani de inchisoare si sa-mi plateasca mie ... (vezi toată discuția)
Urmarit general - mandat de executare, consecinte la intoarcerea in tara DaniVlad DaniVlad Buna ziua la toata lumea, as avea nevoie de ajutor, incep: Cand aveam vreo 15 ani am dat o spargere impreuna cu 2 prieteni, am furat niste ... (vezi toată discuția)
Raspundere defav defav In cazul unei executari silite, daca cel executat -persoana fizica -nu are proprietati pe numele sau care sa acopere valoarea prejudiciului stabilit , mai ... (vezi toată discuția)