Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Recuperare prejudiciu ca parte civila din dosar de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Recuperare prejudiciu ca parte civila din dosar de inselatorie

Buna ziua a.am fost înșelat cu valuta falsa si inculpații au fost prinși și condamnați ,și obliga inculpații sa plătească despăgubiri civile persoanelor vătămate Întrebarea mea este cum recuperez bani pentru ca ei sunt închiși , .procesul sa terminat. mai am vreo sansa sa vad banii:O

Daca au bunuri ce pot sa fie executate silit aveti sanse daca nu au ramaneti cu satisfactia morala ca au fost condamnati.:(
mulțumesc, satisfăcut sunt pentru ca au fost condamnați si prejudiciul nu a fost decât 450 euro , de executat silit nu cred ca au ce pentru ca sunt niște prăpădiți
Am primit citatie de la curtea de apel alba iulia ca intimat in procesul de inselatorie .infractrii au facut recurs .trebuie sa ma prezint sau nu pentru ca ori si cum nu pot sa recuperez bani de la ei. Ce se intpla daca nu ma prezint
Nu se intampla nimic ,prezenta dvs nu este obliigatorie.
Multumesc