avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 633 soluții astăzi
Forum Activitate ctanta

Activitate ctanta

multumesc,daca solicit suplimentarea sau refacerea mai trebuie sa platesc.
terenul este de la parinti mei ,dar este act vanzare cumparare la amandoi si fostului sot
mai am vreo sansa sa dovedesc.,si cum
buna ziua
mi sa facut expertiza la imobil,dar garajul,si gardul au sumele pe care nu fac cat scrie expertul,ce pot sa fac,fara sa mai platesc alta expertiza
multumesc
Răspuns la discuția Partaj bunuri comune
multumesc, daca solicit instantei si el nu este de acord care ar putea fi termenul cel mai mic de platit,cum se plateste prin banca intr un cont trebuie sa i dau bani
buna ziua

sunt in partaj, casa vreau sa o pastez,ma poate obliga legea sa o vand el renunta la casa ,in cat timp pot sa i platesc sulta pentru partea lui ,eu locuiesc cu copii ,unul minor celalalt major

cu stima astept sfaturi
Răspuns la discuția Partaj - recuzare judecator
m ati intrebat in ce fel se poarta urat, eu am raspuns ca nu sunt deacord cu ce vrea fostul meu sot si dumnea ei a zis de ce nu vreau ,am spus ca vreau ce decide legea nici el nu i de acord cu ce vreau eu,si astept expertiza total mobile imobil si masina care este luata in rate si se afla la mine de 1 an el platind ratele de 1 an mi a zis de ce nu i dau autoturismul dar cei 5 ani din urma care sau platit impreuna nu se pun la socoteala si vrea sa i dau jumate din baini ce a platit pe un an este corect mie mi aluat introgatoriu lui nu acum tot mie trebuie sa mi ea ase e corect, ca ea va decide dupa art. din carte asta face legea mi azis nu sunt de acord sa vand casa am fetita de 15 ani in cat timp pot sa i platesc sulta sunt obligata in 30 dezile sau pot in rate sa i dau prin cont bancar luna de luna
multumesc astep sfaturi
buna ziua as dori sa stiu daca pot sa schimb judecatoarea care se ocupa de dosar pentru ca se comporta forte ciudat cred ca este de partea avocatei lui.ce trebuie sa fac.

multumesc astept sfaturi
Răspuns la discuția partaj
multumesc pentru raspuns
dar as dori sa mai stiu daca se tine cont de salariile care le am avut amandoi si daca instanta pune pretul cat ar trebui sai dau in mare parte in rate sau toti odata si daca nu este de acord ce pot sa fac.

partajul este depus de fosul sot
da doresc sa raman in casa dar cine trebuie sa plateasca evaluarea si expertiza casei
el a zis ca totul se imparte pe jumate, copii nu au dreptul la nimic Multumesc astept sfaturi
in continuare .
Discuție partaj
buna seara
am o casa facuta impreuna cu fostul meu sot .dar terenul este o parte de la mama mea si ( bunica) mea care a decedat ,avem act vanzare cumparare amandoi pe teren, nu iam dat nici un ban pe el cum scrie in acte am platit doar o taxa la cec va rog frumos sa imi spuneti cum sa procedez. sa mi ramana casa mie am 2 copii unul major unul minor care au ramas la mine ,el vrea sa vindem casa sa ia jumate din bani,va rog dati mi niste sfaturi ,am vreo sansa .
Răspuns la discuția taxa judiciara
Multumesc pentru raspuns!
Discuție taxa judiciara
buna seara as dori sa stiu si eu unde se plateste timbrul judiciar si inca o taxa
pentru recurs intr un dosar ordin protectie eu fiind reclamant si daca mai trebuie sa ma prezint nu eu am facut recurs. va multumesc.