avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 971 soluții astăzi
Forum Activitate patrichiadriana

Activitate patrichiadriana

buna ziua am si eu o intrebare am avut un accident mai exact am intrat cu masina intr-un gard care era pus langa un canal unde se efectuase lucrari nesemnalizat ,la 10 minute dupa accident au sosit cei de la apa canal si au semnalizata cu un fir de banza reflectorizanta eu am martori si filmare cu cel de la apa canal când puneau banda reflectorizanta .Întrebarea mea este daca dau in judecata firma de la apa canal voi avea castig de cauza ? mentionez ca am o masina alfa romeo 156 ,2001 si au fost avariate aripa dreapta,oglinda dreapta,bara fata,usa dreapta,farul dreapta .daca am sanse sa castig ce trebuie sa fac si unde sa merg? va multumesc
Răspuns la discuția am castig de cauza sau nu
eu am scris si repet intrebarea mea este de ce i sa oferit mamei mele o adeverita ca locuinta a fost acitate integral de mama mea dar ea nu a platit decat 10 ani dupa care a fost evacuata insa nu stiu de ce mai apare la taxe si impozite ca propietar?
buna ziua am si eu o nelamurile , in anul 1980 mama mea a cumparat o locuinta prin cec dupa 10 ani de plata a ratelor a ramas in urma 6 luni cu rata ... cei de la cec au venit cu un cumparator si ia facut mamei mele evacuare insa ceea ce eu nu intelerg este faptul ca mama mea in 2005 a fost la cec si a scos contractul din arhiva al casei insa era nu era anulat si o adeverinta in care scrie ca locuinta a fost achitata integral pe numele mamei inca ceva ceea ce imi da de gandit mama mea apare la primarie pe rol propietar de drept cu impozitul neplatit din 1980 iar cel care locuieste acolo apare si el la aceiasi locuinta propietar de drept cu impozitul platit imi poate explica cineva daca este ceva de facut in situatia asta? ma multumesc

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/for...
Follow us: Avocatnetro on Facebook
buna ziua am si eu o nelamurile , in anul 1980 mama mea a cumparat o locuinta prin cec dupa 10 ani de plata a ratelor a ramas in urma 6 luni cu rata ... cei de la cec au venit cu un cumparator si ia facut mamei mele evacuare insa ceea ce eu nu intelerg este faptul ca mama mea in 2005 a fost la cec si a scos contractul din arhiva al casei insa era nu era anulat si o adeverinta in care scrie ca locuinta a fost achitata integral pe numele mamei inca ceva ceea ce imi da de gandit mama mea apare la primarie pe rol propietar de drept cu impozitul neplatit din 1980 iar cel care locuieste acolo apare si el la aceiasi locuinta propietar de drept cu impozitul platit imi poate explica cineva daca este ceva de facut in situatia asta? ma multumesc

tot dumneavoastra o sa ma lamuriti va multumesc
multumesc domnule avocat cazul sa solutionat dosarul a fost inchis dupa ce sotul meu si martori au fost supusi unui test poligraf am reusit in final sa dovedim nevinovatia insa as vrea sa stiu ce putem face noi acum sa deschidem un proces pt acuzatiile care sau dovedit a fi false
Răspuns la discuția vânzare-cumpãrare
va multumesc mult ..... in mare parte am inteles ca nu mai are nici un drept insa nu am inteles de ce mai apare cu locuinta la primarie adica la rol
Răspuns la discuția vânzare-cumpãrare
cum si unde pot verifica va rog mult voi face toate demersurile
Răspuns la discuția vânzare-cumpãrare
eu am o adevererinta scoasa de la cec in care scrie ca, creditul a fost achitat integral de mama mea si contractul de la locuinta la luat tot atunci si este neanulat si la primarie pe rol de ce mai apare este o neregula putem incepe un proces?
Răspuns la discuția Mostenire, succesiune
din cate stiu eu dumneavoastra aveti dreptul la un sfert
buna ziua am si eu o nelamurile , in anul 1980 mama mea a cumparat o locuinta prin cec dupa 10 ani de plata a ratelor a ramas in urma 6 luni cu rata ... cei de la cec au venit cu un cumparator si ia facut mamei mele evacuare insa ceea ce eu nu intelerg este faptul ca mama mea in 2005 a fost la cec si a scos contractul din arhiva al casei insa era nu era anulat si o adeverinta in care scrie ca locuinta a fost achitata integral pe numele mamei inca ceva ceea ce imi da de gandit mama mea apare la primarie pe rol propietar de drept cu impozitul neplatit din 1980 iar cel care locuieste acolo apare si el la aceiasi locuinta propietar de drept cu impozitul platit imi poate explica cineva daca este ceva de facut in situatia asta? ma multumesc