avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 661 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters205740

Activitate ContSters205740

Discuție mostenire
-daca ptr o mostenire s-au facut acte cu mentiunea ca prorietarii actuali sa fie ingrijiti de catre viitorii mostenitori si acestia nu respecta cele mentionate mai sus,se poate anula totul?
ambii proprietari sunt in viata au 80 de ani varsta e o problema(se poate spune ca nu mai au capacitate mintala eventual).
multumesc!
Discuție acte ci
in scurt timp urmeaza sa-mi schimb cartea de identitate,dar sunt in proces de divort asa ca nu am certificatul de casatorie,dosarul este pe rol cum trebuie procedat,va rog?
Răspuns la discuția documentatie
multumesc frumos!
Răspuns la discuția documentatie
partaj bunuri comune,va rog
Discuție documentatie
ptr depunerea dosarului intr-un proces de partaj care este documentatia ce trebuie depusa?
multumesc!
Discuție amanare
daca intr-un proces nu se prezinta nicio parte,care ar fi procedura ptr repunere pe rol? trebuie sa ma incadrez intr-un anumit timp ptr repunerea dosarului?
problemele medicale constituie amanarea unui proces? ce articol corespunde ptr aceste pbleme? multumesc anticipat.
Răspuns la discuția lamurire
doar atat?mi s-a spus ca una din parti nu s- a prezentat din motive medicale asta stipuleaza art respectiv?
se poate amana procesul ptr o prioada de o luna ptr asemenea motive medicale?
Discuție lamurire
va rog sa-mi explicati ce reprezinta intr-un proces de divort amanat ca motivatie art.242 alin.1 pct.2 C.p.c.