avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 910 soluții astăzi
Forum Activitate eueu1

Activitate eueu1

Răspuns la discuția Concediu ingrijire copil
multumesc.
Daca sint in concediu ingrijire copil pot avea incasari PFI?
Răspuns la discuția Probleme cu Cosmote
Vodafone raspunde ca nu este vina lor si ca este vina celor de la cosmote din centrala atunci cind s-a facut portarea.
Răspuns la discuția Probleme cu Cosmote
Am raspuns de la Vodafone.Nu se ia in considerare acest raspuns?
Buna seara.Acum 2 ani mi-am luat o cartela Cosmote si am portat-o la Vodafone.Acum ceva timp un prieten ma suna din alta retea si imi spune ca am restrictionat apelurile de intrare.Eu verific din reteaua Romtelecom si functiona.Alt prieten din alta retea Orange imi spune la fel ca am restictionat apelurile de intrare.In fine verific din reteaua Cosmote si era adevarat nu mergea.Problema era asa :ca din reteaua Vodafone in care eram si din Romtelecom mergea,din alte retele nu respectiv Orange,Cosmote si numere necunoscute.Am sunat la Vodafone am fost chiar la ei la sediu si am facut sesizare au verificat in centrala lor si nu era de la ei ci din centrala Cosmote-adica atunci cind s-a facut portarea Cosmote nu a trimis tot pachetul de date.Problema a fost remediata dar mie mi-a fost privat dreptul meu de a primii pe cartela mea,pe numarul meu apleluri.Cei de la vodafone mi-au raspuns prin email oficial ca nu a fost vina lor si am trimis la Cosmote raspunsul de la Vodafone.Acum astept raspunsul de la Cosmote dar sigur o sa-si ceara doar scuze.Eu acum vreau sa ma despagubeasca pentru cei 2 ani in care am fost privata de drepturile mele.
De ce se solicita documentatia si pe CD pentru reautorizare la apele romane atita timp cit nu este prevazut in cerinte si nici pe site?
Răspuns la discuția Donatie
multumesc.
Răspuns la discuția Mostenire
multumesc.
2 soti proprietari.Sotul moare.Se face succesiunea.Copii cedeaza pt mama ramasa in viata.Daca nu mai exista actul de proprietate cu care au cumparat sotii la vremea respectiva casa, succesiunea tine loc de act de proprietate?
Răspuns la discuția Mostenire
exista fratii sotului decedat si nepoti.