Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Donatie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Donatie

Unul din soti(sotia) primeste donatie de la socrii un teren.Sotul moare.Socrii sint decedati.Ce se intimpla cu donatia? poate fi atacata de nepoti? de fratii decedatului?
fratii sau nepotii de frati nu sunt mostenitori rezervatari, nu ar avea succes daca vor ataca acest act.
multumesc.