avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 883 soluții astăzi
Forum Activitate AlinaTinaMircea

Activitate AlinaTinaMircea

ofera cineva consultanta gratuita si la telefon?
suna este de circa 500 de milioane lei vechi
400 de milioane,si cine trebuie sa plateasca executorul?
buna ziua am si eu doua hotarari judecatoresti definitive si le-am trimis somatii de plata respectiviilor ca sa imi pot recupera banii i-am si contactat ,eu mi-am facut datoria dar nu pot sa imi scot banii de la ei si as vrea sa stiu daca apelez la un executor as putea sa imi recuperez banii chiar daca acestia nu au propietati trecute pe numele lor si daca as putea cere sa execute pedeapsa ca au cu suspendare si daca as putea face un partaj judiciar
Răspuns la discuția executare silita
multumesc
Răspuns la discuția Aspecte succesiune
nu are legatura ca esti copilul lui si unicul si plus major atata vreme cat primeste prin mostenire sau are acte pe casa poate sa faca orice vrea
Răspuns la discuția executare silita
multumesc de raspuns si este posibil sa iau decat o parte din lucruri? pentru ca mobila sau altele de gen nu avem unde sa le depozitam din moment ce stam o luna intr-un loc o saptamana in alt loc
Răspuns la discuția Aspecte succesiune
atunci nu iti ramane decat sa vorbesti cu bunica sau cu tatal,bafta desi nu cred ca ar fii in stare sa te lase pe drumuri
Răspuns la discuția Aspecte succesiune
pai eu nu inteleg un lucru tie iti este frica ca o sa vanda casa si nu o sa ai unde stai?
Răspuns la discuția Aspecte succesiune
din cate stiu eu atata vreme cat nu esti inclus in contractul casei nu ai nicio treaba poate sa vanda oricand bine inteles daca are acte pe casa ,daca are doar bunica ta acte pe casa sau ei ii sunt lasate mostenire fara semnatura ei nu poate vinde nimic

iar daca moare bunica si el este singurul fiu atunci ii este lasat mostenire si poate sa vanda ,dar poti vorbii cu bunica ta sa iti lase tie acte la casa (dar costa ceva sa le treaca pe numele tau,tu fiind deja major)