avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 224 soluții astăzi
Forum Activitate costi0070

Activitate costi0070

Nu,nu sunt intr-o asemenea situatzie,ci o ruda de a noastra,care are o anumita varsta.Multzumesc. LA MULTZI ANI!
Buna ziua.Va rog sa avetzi amabilitate,daca stie cineva ,unde se poate interesa o persoana,posibil mostenitor,referitor la conturile aflate in bancile elvetziene ?Este vorba de cei sase titulari de conturi ,care probabil au decedat.,iar descendentzii lor nu cunosc aceasta situatzie. Multzumesc fffff mult.Cu stima,Costi,=D>=D>=D>=D>=D>=D>=D>=D>
Va multzumesc dna. Gabriela.Exprimarea mea a fost gresita.Ideea ra,ca dupa judecarea recursului la Curtea de Apel,decizia primei instantze [Trib. Bucurest,ar fi ramas definitiva],desi nu imi dau cand s-ar fi putut da termen si s-ar fi judecat,avand in vedere data declararii recursurilor. Decizia Tribunalului Bucuresti,in acest caz,poate fi executorie?=D> Ce efecte ar putea avea?Multzumesc.La multzi ani!!!!!!!!!!!=D>
SARUT MAINILE.VA MULTZUMESC F MULT, DOAMNA GABRIELA PINTEA.DIN CATE AM AFLAT,DECIZIA TRIB.BUC.,ESTE DEFINITIVA.=D>
am marea rugaminte,daca stie cineva,care sunt nr. deciziilor tribunalului bucuresti si respectiv curtea de apel bucuresti,cu privire la anularea anexei nr.2 a h.c.l. sect 6,nr.4/2010,referitoare la ridicarea autovehiculelor statzioinate neregulamentar pe raza sect.6 bucuresti. va multzumesc f mult,cu stima,costi,=d>=d>=d>






[Vă rog să nu mai scrieți exclusiv cu majuscule, nu este regulamentar.]
Domnule Popa. Singura institutzie indrituita a solutziona litigiul, este instantza de judecata,in urma unei expertize topografice, tinandu-se cont si de documentele ce atesta suprafatza de teren,al carui proprietar suntetzi.va doresc bafta multa!:)
D-na David.Formulatzi o cerere pe care o depuneti la org.de c.p.,prin care solicitati judecarea cauzei in lipsa d-voastra,aratand si motivele pt.care nu puteti participa la judecarea cauzei.Bafta.
Multumiri pt informatie Leuca_Lumini.Cu stima,Costi.
Răspuns la discuția Talharie
Incadrarea juridica a faptei este corecta. Se poate solicita cercetarea in libertate,avandu-se in vedere circumstantele comiterii faptei,precum si conduita faptuitorului ,inainte de savarsirea faptei. Angajati un avocat ,care va sti ce trebuie facut.
actiunea pe legea 10/2001-despagubiri,se depune la curtea de apel,sectia contencios administrativ.bafta.