avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 851 soluții astăzi
Forum Activitate lilianan

Activitate lilianan

Buna ziua, in noul model cadru CIM se regasesc cateva modificari.......Trebuie intocmit act aditional cu modificarile pentru salariatii angajati anterior modificarilor? multumesc anticipat.
Buna ziua. o societate a aplicat pentru reducerea timpului de lucru conf. OUG132/2020 in luna Februarie, respectiv ultimele 8 zile lucratoare din aceasta luna. Revisalul trebuia completat cu 01.02.2021 - 28.02.2021 si transmis anterior acestei date sau cu data efectiva adica 17.02.2021 =28.02.2021 transmis anterior acestei date? Multumesc anticipat
multumesc mult
Buna ziua, daca o societate a avut somaj tehnic perioada Martie, Mai si a beneficiat de OUG 92 / 2020 adica cei 41,5 % mai poate aplica si pentru HG 719 / 2020 - reducerea timpului de munca? In lege scrie ca nu poate cumula acelasi salariat si una si alta. Deasemeni va rog daca aveti un model de decizie pentru reducerea timpului de munca in contextul OuG 132 / 2020. Multumesc mult
Buna ziua, cum inceteaza un act aditional de telemunca? Multumesc
Discuție negociere CCM
Buna ziua, ca de obicei am o speta.....intr-o societate, s-a declansat procedura de renegociere a CCM la nivel de unitate, si-au ales reprezentantul, si a intervenit somajul tehnic in perioada 24.03 - 15.05...
La reluarea activitatii dorim continuarea negocierii, respectiv inregistrarea CCM -ului la ITM. Cum vom proceda? Multumesc mult...
Răspuns la discuția reconstituire vechime in munca
liliana_negoita@yahoo.com , multumesc mult, mult



Cornel Vasile a scris:

Ar trebui sa-mi lasati o adresa de email pentru a va trimite un model ...

Răspuns la discuția reconstituire vechime in munca
Multumesc mult, indraznesc prea mult daca intreb de modelul de adeverinta pe care il accepta ITM-ul?

lilianan a scris:

Buna ziua, am urmatoarea speta: un salariat care a lucrat in perioada 1995-1997 , si-a ridicat carnetul de munca in 2018, in 2019 spune ca a pierdut carnetul de munca si ca doreste o adeverinta de vechime . Aceasta adeverinta trebuie vizata de ITM Bucuresti?


Buna ziua, am urmatoarea speta: un salariat care a lucrat in perioada 1995-1997 , si-a ridicat carnetul de munca in 2018, in 2019 spune ca a pierdut carnetul de munca si ca doreste o adeverinta de vechime . Aceasta adeverinta trebuie vizata de ITM Bucuresti?
Răspuns la discuția incetare Cim de drept
....si zilele descoperite cum le consider? multumesc