Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... reconstituire vechime in munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

reconstituire vechime in munca

Buna ziua, am urmatoarea speta: un salariat care a lucrat in perioada 1995-1997 , si-a ridicat carnetul de munca in 2018, in 2019 spune ca a pierdut carnetul de munca si ca doreste o adeverinta de vechime . Aceasta adeverinta trebuie vizata de ITM Bucuresti?
Cornel Vasile, Consilier juridic
Pentru perioada in cauza , adeverinta de vechime se vizeaza de catre ITM.
Multumesc mult, indraznesc prea mult daca intreb de modelul de adeverinta pe care il accepta ITM-ul?

lilianan a scris:

Buna ziua, am urmatoarea speta: un salariat care a lucrat in perioada 1995-1997 , si-a ridicat carnetul de munca in 2018, in 2019 spune ca a pierdut carnetul de munca si ca doreste o adeverinta de vechime . Aceasta adeverinta trebuie vizata de ITM Bucuresti?

Ar trebui sa-mi lasati o adresa de email pentru a va trimite un model ...
liliana_negoita@yahoo.com , multumesc mult, mult

Cornel Vasile a scris:

Ar trebui sa-mi lasati o adresa de email pentru a va trimite un model ...

Puteti verifica email-ul.