avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 871 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... reconstituire vechime in munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

reconstituire vechime in munca

Buna ziua, am urmatoarea speta: un salariat care a lucrat in perioada 1995-1997 , si-a ridicat carnetul de munca in 2018, in 2019 spune ca a pierdut carnetul de munca si ca doreste o adeverinta de vechime . Aceasta adeverinta trebuie vizata de ITM Bucuresti?
Ultima modificare: Miercuri, 5 Iunie 2019
Cornel Vasile, Consilier juridic
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:07, 5 Iunie 2019
Pentru perioada in cauza , adeverinta de vechime se vizeaza de catre ITM.
Multumesc mult, indraznesc prea mult daca intreb de modelul de adeverinta pe care il accepta ITM-ul?

lilianan a scris:

Buna ziua, am urmatoarea speta: un salariat care a lucrat in perioada 1995-1997 , si-a ridicat carnetul de munca in 2018, in 2019 spune ca a pierdut carnetul de munca si ca doreste o adeverinta de vechime . Aceasta adeverinta trebuie vizata de ITM Bucuresti?


Ar trebui sa-mi lasati o adresa de email pentru a va trimite un model ...
liliana_negoita@yahoo.com , multumesc mult, mult



Cornel Vasile a scris:

Ar trebui sa-mi lasati o adresa de email pentru a va trimite un model ...

Puteti verifica email-ul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Adeverinta de vechime vizate? helenita helenita Buna seara , adev de vechime eliberate de angajator trebuie inregistate la itm sau este valabila adev si fara viza itm-ului ?daca angajatul a avut ... (vezi toată discuția)
Adeverinta vechime munca georgianaro georgianaro Buna ziua! Lucrez la o firma din 2004, cand s-au distribuit in 2011 carnetele de munca mi s-a spus ca mie nu mi s-a facut si ca oricum nu mai foloseste la ... (vezi toată discuția)
Adeverinta vechime 2011 ContSters60781 ContSters60781 As dori sa intreb angajatorii (reprezentantii lor) ce fel de adeverinte de vechime elibereaza angajatilor a caror contracte de munca inceteaza in anul 2011 si ... (vezi toată discuția)