avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1433 soluții astăzi
Forum Activitate gregorya95

Activitate gregorya95

pot avea 2 locuri de munca cu norma intreaga la stat. angajatorul este diferit iar ordonatorul de credite la fel????:(
este posibil sa am doua locuri de munca la stat. Mentionez ca ordonatorii de credit sunt diferiti (consiliu si primarie). La consiliu lucrez ca educator iar la primarie candidez pentru ocuparea functiei de as. social.

Multumesc anticipat.
Răspuns la discuția poprire pe salariu
multumesc
De aproximativ 4 luni mi se opreste din salariu suma de 200 de ron. Voiam să stiu daca exista vreo posibilitate , în baza unor legislatii, sau ceva de genul acesta, in care pot solicita, printr-o scrisoare adresata executorului judecatoresc sau bancii care a solicitat poprirea, sistarea temporara a acelei sume de bani )pe perioada de iarna deoarece facturile la intretinere sunt mult rea mari ptr un venit lunar de 600 de lei datorita popririi=. Daca exista chiar un model, sau aorice care sa ma ajute va rog sa-mi dati urgent raspuns.
Va multumesc anticiapt.:(
Discuție evacuare
PRIMARIA MUN. GALATI ESTE PROPRIETARUL APARTAMENTULUI ANL, IAR IN CITATIE SCRIE FOND -EVACUARE.
TOT IN CITATIE SCRIE CA CEL MAI TARZIU CU 5 ZILE INAINTE DE TERMENUL STABILIT, PENTRU JUDECATA VAETI O BLIGATIA DE A DEPUNE INTÂMPINARE.
AM PRIMIT PRIN POSTA UN DOSAR CU PRIVIRE LA CE SCUZE INVOCA PRIMARIA.
SI DACA PUTETI SA MA AJUTATI CU UN MODEL DE SCRISOARE DE INTÂMPINARE.
MULTUMESC ANTICIPAT
Azi am primit o citatie in care mi se aduce la cunostinta faptul ca primaria m-a dat in judecata pentr ca sunt rau platnic cu privire la chirie si intretinere in contextul in care am mai subtiat considerabil din datorii, ata la chirie cat si la intretinere.
Pot duce la tribunal copii ale chitantelor???
si cum se face o scrisoare de intampinare, s-au la ce se refera.
Este urgent. Pe 20 iunie am prima infatisare