avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1001 soluții astăzi
Forum Activitate berasiov

Activitate berasiov

va multumesc pt raspuns dar vreu sa va mai intrb ceva; daca as face o ridicare topo si pe urma o rectificare sau asa ceva a diferentei de suprafata prin ordinul prefectului .proprietarul de acte al terenului probabil ca este statul acolo fiind pe vremuri un drum, care acum oamenii l-au facut transformat in gradini drumul mutindu-se prin alta parte
am cumparat o casa + gradina in suprafata de 1500mp dar in acte mi-a vandut doar 500mp fostii proprietari folosesc toata suprafata de 30 de ani dar fara acte , 500mp au avut intabulat atat mi-au vandut . cum ar trebui sa procedez sa pot dobindi si diferenta de 1000mp care din acte reiese ca nu este a nimanui. va multumesc
dac cumpar casa fara cererea de uzucapiune facuta de fostul proprietar pt terenul ce nu il are in acte eu mai pot sa intru in posesia terenului respectiv? sau imi poate preda posesia terenului si sa il intabulez eu si sa fac eu cerere de uzucapiune.
doresc sa cumpar o casa in suprafata de 950mp,aceasta consta in casa+anexe in suprafata de 300mp si gradina in suprafata de 650mp. proprietarul actual are in acte doar suprafata de 300mp diferenta de 650 mp negasindu-se niciunde dar el a folosit-o fara intrerupere din 1972.cum pot intra dupa cumpararea casei in posesia terenului si cum pot afla daca inainte de 1972 nu a mai avut si alt proprietar care vina sa-si ceara drepturile.va multumesc.
am detinut un apartament de la stat cu 2 camere pe care l-am vandut ,dar am mai obtinut unul cu 3 camere in care stau momentan cu chirie, la care in momentul in care am primit cheia apartamentului am fost obligati sa achitam 10% din valoare .acum imi spune ca nu se poate cumpara .ce este de facut?
pot sa fiu in acelasi tim[p coordonator de transport si conducator auto cod caen 4941
a-ti primit raspuns la intrebarea dvs ? aceeasi problema as vrea si eu sa clarific.daca aflati ceva v-as ruga daca se poate sa ma sunati la 0723400587
as vrea sa-mi fac o pfa sau II caen 4941 si as vrea sa stiu daca pot fi in acelasi timp coordonator de transport si cond auto