avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 672 soluții astăzi
Forum Activitate valysandu77

Activitate valysandu77

Răspuns la discuția majorare pensie de intretinere
corect , nu se pune problema asa , dar , nu ineteleg de ce cred ''majoritatea'' ca daca cineva este plecat in strainatate ,se castiga mii de euro ....si nu este vorba de credite ...
Nu mi se permite sa mi vad copilul ,macar prin intermediul internetului , ca de , am program de vizita la domiciliu ...dar in schimb vrem bani ...
Va multumesc pentru raspunsul dumneavoastra si va doresc o saptamana frumoasa .
ps.speram sa primesc raspunsuri de la cineva care sa mai confruntat cu aceasta situatie
Răspuns la discuția majorare pensie de intretinere
am stabilit de comun acord suma de 100 euro , sau contravaloarea in ron , a fost deacord , dar se pare ca tot a facut apel la instanta ...ceea ce ma face sa cred ca vrea pensia raportata la veniturile din strainatate , ceea ce dupa plata cheltuielilor lunare , nu prea mai ramane suma pe care ea si-o doreste
Buna ziua , am fost dat in judcata pentru majorarea pensiei de intretinere ,(nu ca nu i-asi fi trimis mai mult dar ,,doamna vrea sa se asigure legal)
Intmplarea face sa fiu plecat in strainatate si nu stiu daca ma pot prezenta la proces...
In ce masura se poate recalcula pensia alimentara ?
Daca sunt plecat ,se poate majora la salariul din strainatate sau din tara ?
Va multumesc !!!
Multumasc de raspunsuri ,,,din pacate si aceste convorbiri telefonice ,de orice natura , cred ca tot in instanta se vor rezolva ...:(
Buna seara,sunt plecat din tara(Germania) de 4 luni si mama copilului nu ma lasa nici macar la telefon sa vorbesc cu ea (copilul, are 3 ani),bine ,nici cand eram in tara ,decat programul de vizita a mi era permis ...
Ce pot face in privinta asta , e vreo posibilitate sa iau copilul, macar in vacanta ,aici ?,s au alte variante ?
Va multumesc!
Buna seara , am si eu o intrebare in legatura cu pensia alimentara , am plecat din tara ,respectiv Germania ,intentionez sa ma fac P.F.A si ar dori sa stiu ce ar trebui si cat ar trebui sa platesc pensie alimentara ?momentan mi s-a stabilit o suma in instanta .Ce se intampla daca mama copilului ma da iar in judecata pt marire de pensie sau recalculare , cum si cat o sa platesc ?
Va multumesc!!!
oricum , in viitorul apropiat o luam de la capat pentru prelungirea programului ca mira-m-as sa ma lase sa ies singur cu ea afara sau in alta parte .....din pacate numai prin lege voi avea acest drept ....deocamdata face doi anisori ....:)
da ...legat de vizite ,a inceput sa le respecte
:)...deacord si cu medierea , din pacate e genul de persoana care spune omului ce trebui sa auda ...asa ca mediarea va decurge ok pana in momentul in care va iesi din cabinet ...
ca idee ..ma anunta cu 5 min ca se termina programul de vizita ....azi am avut vizita , a tinut-o treaza pana can am ajuns....si dupa aproximativ o ora ,a facut-o putin sa planga si a bagat o la somn .....ce ar mai fi de zis?!
multumesc ...intradevar , pana la proba contrarie ...nu ramana dacat de asteptat