avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 687 soluții astăzi
Forum Activitate docatalin

Activitate docatalin

Răspuns la discuția Proces executare silita- citatie
Daca merg la judecatorie si cer consultarea dosarului nu mi se va permite?
Răspuns la discuția Proces executare silita- citatie
Multumesc.
Si vizavi de cea de-a doua intrebare, daca este doar o coincidenta de nume, cum as putea sa aflu?
Răspuns la discuția Proces executare silita- citatie
Tocmai am editat mai sus
Răspuns la discuția Proces executare silita- citatie
Nu apare, infatisarea este pe data de 01.04.14.
Citez de pe site: "Obiectul cauzei:încuviinţare executare silită"
Buna ziua,
am descoperit aseara pe site-ul judecatoriei Pitesti o actiune de executare silita pe numele meu.
Am 2 intrebari:
- poate sa fie introdusa o actiune de acest tip fara a se trimite citatie la domiciliu?
- in eventualitatea in care este doar o coincidenta de nume cum pot sa aflu acest lucru?
Mentionez ca am domiciliul in Pitesti dar locuiesc fizic in Bucuresti si nu cred ca o sa pot ajunge la judecatorie.
multumesc, cu stima.
Răspuns la discuția Perimare plata despagubiri?
Vroiam sa stiu daca pot sa fiu obligat sa platesc cheltuieli de judecata. Multumesc.
Buna ziua,
am avut un proces care s-a perimat gratie "muncii" depuse de avocatul meu care nu s-a prezentat la proces in repetate randuri. Am insa o intrebare, este posibil ca sa fie dispuse plata unor cheltuieli de judecata? Mentionez ca eu sunt reclamantul, fiind vorba de un litigiu de munca. Pun aceasta intrebare pentru ca nu sunt acasa pentru a vedea solutia data de tribunal cand va sosi.
Va multumesc, cu stima.
Răspuns la discuția suspiciune acte false angajare
Si daca o falsifica si pe aia?
Precizez ca teoretic s-a angajat acolo anul trecut.
Buna ziua,
lucrez in resurse umane si trebuie sa angajez un baiat despre care am suspiciunea ca si-ar fi facut un contract de munca fals pentru a accede mai usor la postul pentru care dorim sa angajam.
Cum as putea sa verific daca este ok?
PS : Cred ca si-a modificat contractul pe care l-a avut la ultimul loc de munca.
Multumesc.
vIZAVI DE NOTIFICARE, AM DE GAND SA IL SUN SI SA II SPUN SA VINA CA SA II PREDAU CHEIA SI APARTAMENTUL.