avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1943 soluții astăzi
Forum Activitate scania

Activitate scania

Servus tuturor! In cazul in care, o doamna ce primeste pensie de urmas dupa sotul defunct, se recasatoreste mai primeste pensia de urmas ? Multumesc anticipat
Servus tuturor! Exista obligatia unei diurne minime pentru deplasare in UE ?
Cat este cuantumul minim pentru un sofer profesionist care lucreaza in UE cel putin 35 zile si doarme in cabina? Multumesc anticipat
Servus tuturor! Care este procedura de angajare actuala , dupa noile normative? Multumesc anticipat
Servus tuturor! Ma aflu intr-un proces cu o societate pentru drepturi banesti. Societatea si-a schimbat sediul si nu mai poate fi de gasit . Pentru a putea continua procesul deoarece in prima instanta a fost lipsa de procedura, daca public la ziar un anunt de chemare in judecata , procesul va continua? Ce ma sfatuiti? Multumesc anticipat
Răspuns la discuția munca la negru
am semnat contractul de munca , am plecat in Belgia la locul de munca , firma urmand sa depuna actele la itm
Răspuns la discuția munca la negru
nu! Am fost mintit ca am contract de munca , chiar am si dispozitie de repartizare, atat ca eu am fost deplasat in ue si nu am avut posibilitatea verificarii situatiei
Răspuns la discuția unde depun?
recuperare drepturi banesti
Discuție munca la negru
Servus tuturor ! Ce pot face pentru a-mi castiga dreptul la vechime , plata CAS , drepturile banesti , etc de la o sicietate la care am lucrat fara a sti ca nu mi s-a intocmit actele legale , eu fiind in deplasare in UE si fiind in cunostinta ca mi s-au intocmit formele legale, patronul mintindu-ma? Multumesc anticipat
Discuție unde depun?
Servus tuturor ! Unde trebuie depusa cererea de chemare in judecata , avand in vedere ca paratul este din alta localitate? Miltumesc anticipat