avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 437 soluții astăzi
Forum Activitate cris34

Activitate cris34

multumesc pentru raspuns.nu muncesc deci nu am alta asigurare de stat si asta era de fapt dilema mea: daca ma pot inscrie la alt medic acum deoarece mi-am schimbat si domiciliul in alt judet.
asigurare privata ma poate ajuta sa ma inscriu la un alt medic?
Răspuns la discuția inmatriculare
poti sa inregistrezi masina la primaria pe raza careia ai flotant?sau trebuie la adresa unde ai domiciliul stabil?
Răspuns la discuția inmatriculare
dar daca am cartea...masinii,mai trebuie sa vina si el?intre timp a plecat din tara si nu stim deocamdata cand se intoarce
Discuție inmatriculare
ce e fisa fiscala a masinii?de unde o obtin?(de la primarie?mi s-a spus)am nevoie de cartea de identitate a masinii?pot sa o iau eu sau vechiul proprietar?
Răspuns la discuția ncheta
da,dar atunci cand a intrebat in primul rand vecinii si apoi mi-a prezentat mie" faptele"care nici macar nu erau reale si nici in cazul anchetei sociale acasa la mine caci nu a facut-o inca desi l-am invitat politicos sa vada intradevar ce si cum,ci pe strada...eu cred ca ...nu stiu ce sa mai cred...in fine.va multumesc mult pentru-ca ma lamuriti.
si ma si mai intreb:un asistent social(nu conteaza cum a ajuns,caci se stie clar cum si cine lucreaza prin primarii si pe banii necajitilor)nu e pus acolo sa ajute oamenii,care au nevoie?(nevoie intradevar nu nevoie de nemunca)
Răspuns la discuția ncheta
ok asa ma gandeam si eu.si atunci de ce pune intrebari prin vecini si nu mie.caci eu stiu mai bine ce si cum,nu?exces de...zel?
Răspuns la discuția ncheta
multumesc,dar ceea de acasa,caci am inteles ca vine asistentul social sa constate...nu stiu ce.ce ai prin curte si prin casa?vorbeste cu vecini?ce anume trebuie sa stie?de unde ai televizorul si din astea?mobila,frigiderul?
caci in acea cerere tip se face referire la tot ce ati scris mai sus,dar nu si la ce ai prin casa(obiecte de uz casnic)
mai am o intrebare:am masina unui prieten care e plecat din tara in curte din motive de siguranta.e adevarat ca uneori am iesit cu ea,dar trebuie sa-i dau explicatii asistentului social ca am avut o urgenta si am folosit-o?
Discuție ncheta
stie cineva in ce consta ancheta sociala in legatura cu alocatia complementara?
Răspuns la discuția reabilitare termica
a-ti inteles bine,chiar daca nu m-am exprimat corect.multumesc.=D>