avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 944 soluții astăzi
Forum Activitate titisor29

Activitate titisor29

Răspuns la discuția Admitere INM 2014
Ce parere aveti de hotararea comisiei nr 2 a csm din 26.05.2014, pt. 21?
Se da sau nu examen de admitere in magistratură in august 2014?
Ma poate ajuta cineva cu un sfat
Mi-a fost respinsa cererea de recuperare a taxei auto, pe motiv ca am platit taxa in ian 2013 si ca desi noua lege a intrat in vigoare la 01.03.2013, vechea lege a fost suspendata doar pana la 01.01.2013.

Multumesc

Răspuns la discuția Taxa auto
Ma poate ajuta cineva cu un sfat
Mi-a fost respinsa cererea de recuperare a taxei auto, pe motiv ca am platit taxa in ian 2013 si ca desi noua lege intra a intrat in vigoare la 01.03.2013, vechea lege a fost suspendata doar pana la 01.01.2013.

Multumesc


multumesc
Buna ziua,
Se poate introduce o singura ordonanta de plata pentru mai multi debitori, care sunt fosti angajati si au primit ajutoare necuvenit (acelasi ajutor) si acum nu vor sa le mai dea inapoi.
Trebuie platita o singura taxa judiciara de timbru si un singur timbru judiciar pentru o singura ordonanta de plata sau trebuie facute atatea ordonante de plata cati debitori sunt

Multumesc

Răspuns la discuția Somatie de plata
Buna ziua,
Se poate introduce o singura ordonanta de plata pentru mai multi debitori, care sunt fosti angajati si au primit ajutoare necuvenit (acelasi ajutor) si acum nu vor sa le mai dea inapoi.
Trebuie platita o singura taxa judiciara de timbru

Multumesc
Răspuns la discuția Admitere INM 2013
S-a hotarat pe data de 28.02. dupa ce Cod de pr.civil se da examen la INM si la magistratura sau nu?
Buna ziua
se mai face intampinare la recursul formulat de recurentul / reclamant daca am facut recurs si eu
instanta de fond a admis numai un capat de cerere
Eu am facut recurs pe un capat de cerere si rclamantul pe celalalt capat de cerere
Prin cerere de recurs am solicitat printre altele si respingerea ambelor capete de cerere dupa rejudecare.
Recursul este pe 304 ind 1
Multumesc
Răspuns la discuția admitere barou 2013
Multumesc pentru raspuns.
Dar, atunci de ce anul trecut sau scos 12 locuri sau asa ceva?
Răspuns la discuția admitere barou 2013
pentru cei cu 5 ani vechime se da examen separat pentru admitere in barou ca avocat definitiv sau este acelasi examen?
stiti daca in septebrie 2013 se scot locuri pentru avocat definitiv?
Multumesc