avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 524 soluții astăzi
Forum Activitate crista26

Activitate crista26

Răspuns la discuția Divort si partaj, plata expert
<Solutia pe scurt: În temeiul art. 242 din C.proc.civ. suspendă judecata cauzei pentru neîndeplinarea de către reclamantă a obligaţiilor stabilite de către instanţă. Cu drept de recurs pe toată durata suspendării judecăţii. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 07.02.2017.> asta a fost sentinta ...acum am facut recurs la suspendare

Buna seara ..eu sunt divortata de 3 ani de zile si de atunci platesc singura rata la apartament ...Fostul sot a deschis proces de partaj ....din parata am devenit parata reclamanta ...Am platita taxa de timbru ...si celelalte taxe care mi s-au cuvenit ..iar cand am avut interogatoriul procesul s-a suspendat din cauza fostului sot ca nu a platit expertul contabil si evaluatorul....acum am facut recurs la proces ...se poate rezolva ceva cu recursul? va multumesc ...tin sa precizez ca procesul dureaza de 2 ani de zile ...
Răspuns la discuția Divort
Eu sunt divorțată de 3 ani ...De un an jumătate mi-am refăcut viața fetița il accepta pe actualul partener chiar ii spune și tata ...Dar fostul meu soț fiind un om frustrat de fiecare dată când fetița ar duce la el îi spune doar lucruri urâte despre mine și am și înregistrarea când spune că atunci când fetița va creste mare va avea el grija sa o întoarcă împotriva mea nu pot sa redactez cuvintele ce le spune el în convorbire ...
Răspuns la discuția Divort
Fostul meu soț îi spune fetiței noastre când este la el tot felul de prosti despre mine știu că este o lege noua in care pot să îmi dai in judecata pt așa ceva mă puteți ajuta ?
Discuție Divort
Daca un părinte îi vorbește urât minorului despre celălalt părinte poate fi dat în judecată?
Răspuns la discuția Partaj suspendat
Pai taxa de timbru am plăti evaluatorul am plătit ...expert contabil am plătit ....dar el nu a plățit taxa pt expert contabil ....pt ca eu din reclamant am devino reclamant parat pt ca el când a deschis procesul de partaj nu a specificat ca apartamentul este luat cu credit bancar
Răspuns la discuția Partaj suspendat
S-A suspendat din cauza ca el nu a plătit unele taxe ..iar la interogatoriu a răspuns ezitat ....as vrea sa știu ce se poate face ...ținând cont ca eu de 3 ani plătesc singura rata la creditul de locuință ...chiar vreau sa termin odată cu acest proces ca durează deja de 1 an și jumătate ...Va mulțumesc
Bună seara ..Dacă un proces de partaj se suspenda din cauza reclamantului ce se întâmplă ....
Răspuns la discuția Partaj
El a plecat singur ...da pensie plătește dar pe mine m-ar interesa cum se calculează sulta la un proces de partaj având credit bancar pt ca avocata mea mi-a spus ca s'-ar face diferența între val. Apartamentul și creditul ce mai este de achitat
Răspuns la discuția Partaj
Este în instanță procesul .... Si fostul meu soț îmi ce sa îl plătesc chirie în tot timpul cât am locuit în apartament pana la finalizarea procesului. ...Eu am și fetița în întreținere