Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Partaj
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Partaj

Care este procedura la partaj al unui apartament luat cu credit bancar...si ținând cont ca de când sunt divorțată de 3 ani plătesc doar eu rata ...Va mulțumesc
Este în instanță procesul .... Si fostul meu soț îmi ce sa îl plătesc chirie în tot timpul cât am locuit în apartament pana la finalizarea procesului. ...Eu am și fetița în întreținere
Va cere degeaba chirie, banuiesc ca nu dvs l-ati dat afara.
Nu aveti dvs interes sa cereti partajul, ci el.
Dvs cum vreti sa partajati, va permiteti sa ii dati suslta ?
Pensie plateste ?

El a plecat singur ...da pensie plătește dar pe mine m-ar interesa cum se calculează sulta la un proces de partaj având credit bancar pt ca avocata mea mi-a spus ca s'-ar face diferența între val. Apartamentul și creditul ce mai este de achitat