avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 835 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Partaj
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Partaj

Care este procedura la partaj al unui apartament luat cu credit bancar...si ținând cont ca de când sunt divorțată de 3 ani plătesc doar eu rata ...Va mulțumesc
Cel mai recent răspuns: crista26 , utilizator 09:36, 1 Februarie 2017
Este în instanță procesul .... Si fostul meu soț îmi ce sa îl plătesc chirie în tot timpul cât am locuit în apartament pana la finalizarea procesului. ...Eu am și fetița în întreținere
Va cere degeaba chirie, banuiesc ca nu dvs l-ati dat afara.
Nu aveti dvs interes sa cereti partajul, ci el.
Dvs cum vreti sa partajati, va permiteti sa ii dati suslta ?
Pensie plateste ?

El a plecat singur ...da pensie plătește dar pe mine m-ar interesa cum se calculează sulta la un proces de partaj având credit bancar pt ca avocata mea mi-a spus ca s'-ar face diferența între val. Apartamentul și creditul ce mai este de achitat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sulta brokenangel brokenangel Buna ziua , sunt aproape de finalizarea partajului inceput in 2013 .. Partajam un apartament de 3 camere evaluat la 45.900€ si care este luat prin prima ... (vezi toată discuția)
Partaj, credit alexamadalina alexamadalina Buna ziua, In luna ianuarie 2013, am divortat de comun acord, nu am facut partaj, avem ca bun comun din casnicie un apartament ipotecat la Banca ... (vezi toată discuția)
Buna seara! am avut o casnicie care a durat 8 ani ai jumatate, ... Stefanua Stefanua Buna seara! Am avut o casnicie care a durat 8 ani ai jumatate, din care a rezultat un baietel, minorul avand acum 8 ani si jumatate. Suntem divortati de doi ... (vezi toată discuția)