avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 890 soluții astăzi
Forum Activitate huber72

Activitate huber72

Buna ziua,

cum se calculeaza concediul de odihna neefectuat, daca in ultimele 3 luni, inainte de incetare CIM a fost absent nemotivat?!

va multumesc
1/Ce pot face daca din februarie si pana azi 15.03.2012 cd mi-am incheiat cim cu firma unde lucram nu mi-am prim drepturile salariale?!

2/nu vrea sa-mi elibereze adeverinta ptr dosarul de somaj cfm. art 18/hotararea 174/20.02.2002 ptr aprobarea normelor metodologige de aplicare a l76/2002;se pare k nu sunt cu pltile la zi.ce pot face?
Răspuns la discuția MEMBRII COMITETULUI EXECUTIV?!
multumesc
MEMBRII COMITETULUI EXECUTIV TREBUIE SA AIBE CEL PUTIN STUDII MEDII?
1/daca primesc preaviz de 20 zile ca voi fi concediat pot sa-mi iau concediul de odihna de care n-am beneficiat anul trecut?!

2/ce obligatii am in perioada preavizului?
daca primesc preaviz ca voi fi concediat incepand cu data de sa zicem 15.03.2012,
pot sa imi iau zile din concediu de odihna de anul trecut daca nu le-am efectuat si pe anul asta pe ian si feb2012??

daca am revenit la munca in 13.06.2011 de cate zile de co baneficiez pe anul 2011?!
multumesc

ca sa ma concedieze tebuie un preaviz de 20 zile?!nu din vina mea!
vrea sa declare falimentul!nu mi-a dat salariul de 1 luna!?
beneficiez de indemnizatia de somaj daca am inceput serviciul din data de13.06.2011,pana atunci fiind in concediu de cresterea copilului?
unde pot vedea cat este aceasta indemnizatie!
unde gasesc cotatia indicatorilor bancari ce intra in componenta unei rata bancare:
costul riscului de tara si costul rezervelor minime obligatorii???!!