avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 580 soluții astăzi
Forum Activitate angelaileana

Activitate angelaileana

Răspuns la discuția sentinta de divort
ma simt obligata sa va raspund ...si mai ales sa va cer parerea dupa ce veti citi urmatoarele :

parte din sentinta de divort inaintat de mine

''analizand actele si lucrarile dosarului ,instanta apreciaza ca relatiile dintre soti sunt grav si iremediabil vatamate,continuarea casatorie nemaifiind posibila,va retine ca motive de divort refuzul sistematic al paratului de a contribui la suportarea cheltuielilor comune ale casatoriei ,comportamentul nepotrivit al acestuia fata de sotia sa constind in jignirile pe care i le aducea cu prilejul certurilor generate din lipsa banilor si in violente fizice exercitate asupra acesteia.''

copilul ramane in grija bunicilorv paterni de comun acord dat fiind faptul ca copilul era in timpul scolii si nedorind sa intrerup anul scolar,urmind ca dupa ce va lua vacanta sa inceapa anul scolar la o alta scoala unde va locui cu mine.din pacate a fost o decizie gresita pentru ca ei adica ,bunicii paterni au avut suficient timp ca sa intoarca copilul impotriva mea
timp de un an am tot incercat sa il iau de acolo dar nu am mai reusit
in anul 2005 m-am recasatorit si am plecat din tara,dar nu inainte sa cer bunicii o declaratie in fata protectiei copilului prin care se angajeaza sa aiba grija de copil fara pretentii materiale
bineinteles ca am ajutat material copilul lucru care se poate demonstra prin martori

URMEAZA O PARTE DINTR-O CITATIE CU DATA 07.11.07

''in luna septmbrie 2006, tatal minorului a solicitat Directia Generala de Asistenta Sociala
luarea unei masuri de protectie privind minorul intrucit el urma sa plece in Spania,iar mama copilului impreuna cu actualul sot,este plecata din anul 2005 in alta tara,DAR PASTREAZA LEGATURA TELEFONUL CU MINORUL ,CONTRIBUIND MATERIAL SI FINANCIAR LA CRESTREA SI INGRIJIREA ACESTUIA.
prin sentinta civila nr...;Tribunalul ...a dipus masura plasamentului pt minor in cauza la bunica paterna ''

am aflat despre acest lucru doar in octombrie 2007 atunci cind am plecat in tara sa iau copilul cu mine in strainatate unde a si ramas pina in sept. 2008

ATENTIE LA CE URMEAZA!!!!!!

SENTINTA CIVILA SEDINTA PUBLICA DIN 13.12.2006
DECI DUPA 3 LUNI DE LA CEREREA PLASAMENTULUI !!!!!

''La apelul nominal facut in sedinta publica a raspuns martora reclamantului ,lipsa fiind RECLAMANTUL SI PARATA.
in cauza s-a administrat probatoriu testimonial din care instanta retine ca minorul a locuit impreuna cu reclamantul la bunicii paterni,DE CIND S-A NASCUT,chiar si in perioada in care pirita se afla in tara,CE DE CRESTEREA SI EDUCAREA MINORULUI S-A OCUPAT IN PERMANENTA RECLAMANTUL,CARE A FOST AJUTAT DE BUNICII PATERNI.DE ASEMENA MARTORII AU ARATAT CA PARATA NU CONTRIBUIE CU NIMIC LA CHELTUIELILE PT CRESTEREA MINORULUI.


nu scrie nicaieri cine a fost martor
nu am primit nici o citatie in legatura cu acest dosar
a fost comunicat LA DATA 30.10.2008 (DUPA 2 ANI!!!!)
nu scrie nicaieri ca sunt obligata la plata unei pensii alimentare
am ajutat copilul cu bani si altele, lucru care poate fii probat cu hartii si martori

DAR S-AU GINDIT EI MAI BINE SI NU LE MAI AJUNG BANII SI ACUM ISI DORESC SA MA DEA IN JUDECATA SI PENTRU PLATIREA DIN URMA A PENSIEI(nu stiu anunme de cind isi doresc sa primeasca bani)

Răspuns la discuția sentinta
multumesc
Răspuns la discuția pensie alimentara
da sint mama care din pacate sufera in urma unor bunici care mi-au intors copilul impotriva mea doar pentru a mai cistiga niste bani
Răspuns la discuția sentinta de divort
a avut castig de cauza din pacate mai ales pentru ca nu am avut cunostinta de acest proces
Răspuns la discuția sentinta
si totusi care ar fii motivele pentru care se poate comunica cu atita intirziere?
buna seara,
daca nu s-a cerut o pensie alimentara la data cererii reincredintarii minorului,si nu a fost pronuntata nici o hotarire in legatura cu pensia alimentara se poate sa fiu trimisa in judecata acum si mai ales sa m-i se ceara bani si din urma pentru pensia alimentara?
va multumesc
Răspuns la discuția sentinta
ne aflam in 2011,sint inca in termen sa contestez aceasta comunicare?
Răspuns la discuția sentinta
eu ca si parat nu am primit nici o citatie in legatura cu acest proces,m-am trezit doar cu aceasta comunicare
Răspuns la discuția sentinta
aici este vorba de mine,
am primit comunicarea unei hotarari judecatoresti citez ''pronuntata in sedinta publica din 13.12.2006''
trimisa prin posta cu stampila la data de 30.10.2008

Discuție sentinta
buna seara,
cum o sentinta pronuntata in decembrie 2006 poate fii comunicata piritului doar in octombrie 2008????/