avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 784 soluții astăzi
Forum Activitate marian_nita72

Activitate marian_nita72

buna ziua am si eu o intrebare. Executorul are dreptul sa imi puna la plata cheltuielilor de executare silita costul energiei electrice, al intretinerii echipamentelor informatice si de printat raportate la emiterea unui document, pretul de achizitie, pregatire, redactare, printare si aranjare si sa stabileasca un cost de 10 lei per fila document?
am luat legatura cu un avocat care a spus ca nu mai pot face doar intampinarea si ca trebuie sa angajez un avocat care sa se ocupe de tot ce inseamna acest proces si am intrebat cat ma costa a spus ca undeva in jur de 1000 de ron , ceia ce nu imi permit avand un salariu de 830ron si 3 copiii mici , este adevarat ?
Am un copil din prima casatorie si sunt data in judecata pentru marirea pensiei alimentare , tin sa mentionez nu ma pricep si sunt total pe dinafara in tot ce tine de procese sau tribunale ,avocati , in momentul de fata eu trebuie sa fac intampinare pentru ca eu sunt recasatorita si am 3 copiii minori 4 respectiv 2 ani ,intrebarile mele sunt , pot fece intampinarea la Tribunalul sectorului 2 , unde este Tribunalul sectorului 2 si care sunt costurile pentru aceasta intampinare .Rog din suflet raspuns repet nu cunosc procedurile si nici nu stiu sincer unde sa apelez

buna ziua...sotia mea este insarcinata avand sarcina gemelara ...intrebarea mea este daca o sa beneficieze de indemnizatie de crestere a copilului pentru ambi copii?

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/for...
buna ziua...sotia mea este in concediul pentru crestere copil ...fetita noastra are 1 an si 6 luni in septembrie ar trebui sa inceapa munca dar de curand am aflat ca este insarcinata din nou ...ceia ce ne si doream ...deci ar trebui sa nasca in octombrie in jurul datei de 27 ...intrebarea mea este ...ce trebuie sa faca ca sa poata beneficia in continuare de concediul ptr crestere copil ....pentru cel de al doilea copil?
Răspuns la discuția pensie alimentara
da dar as vrea sa stiu din ce se calculeaza cotele .......din indemnizatia de crestere a copilului?
Răspuns la discuția pensie alimentara
Primul copil al sotiei din prima casatorie se afla la fostul sot iar sotia plateste pensie alimentara la momentul actual.Ma interesa daca fostul sot o da in judecata pentru recalcularea pensiei alimentare,ce procent trebuie sa plateasca sotia tinand cont ca avem un copil impreuna.Cu multumiri.
Buna ziua.Intrebarea mea este daca sotia are un copil din prima casatorie iar acum avem un copil impreuna ,care ar fi procentul care se calculeaza pentru plata pensiei alimentare si ce venituri se iau in considerare.Sotia plateste 100 lei pensie alimentara pentru copilul din prima casatorie.Mentionez ca sotia se afla in concediul de crestere al copilului si plateste pensie alimentara pentru copilul din prima casatorie.indemnizatia de crestere a copilului este de 690 lei