avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1810 soluții astăzi
Forum Activitate anghelteodora

Activitate anghelteodora

Domnule Tudor Valeriu va multumesc pentru raspunsul dumneavoastra , dar as avea o rugaminte daca mi-ati putea raspunde mai detaliat care ar fi pasii pe care ar trebui sa ii urmez si de ce suma de bani ar fi vorba daca stiti. va multumesc!
Buna ziua , ma numesc Petre Mihai si in luna februarie 2013 voi deveni tatic ... lucrez la o unitate militara din data de 7 martie 2012 , dar am inceput scoala de pregatire din data de 20 noiembrie 2011 ... acum vreau sa intru in concediu dupa ce se naste copilul dar sa ma reintorc la munca pentru a beneficia de insertia aia de 500 lei ... va rog sa ma lamuriti daca trebuie sa stau o perioada de timp in concediu sau pot sa ma duc la munca in continuare dupa ce se naste copilul si sa beneficiez de insertia din prima luna... unele persoane mi-au spus ca trebuie sa stau obligatoriu in concediu 3 luni sau pana o sa implineasca copilul varsta de 1 an ... Va multumesc anticipat !
am si eu o intrebare la care va rog sa imi raspundeti... as fi interesat sa aduc o masina din anglia cu volan pe dreapta si sa o inscriu pe federatia lu` socramiu pentru a scapa de plata taxei auto... este posibil ? si va rog indrumati-ma cum sa fac .... va multumesc !
Răspuns la discuția casatorie
traim in concubinaj de un an jumate...in plus ne iubim.. nu avem de ce sa asteptam daca ne iubim ...si nu regret nimik :)
Discuție casatorie
buna ziua... am 17 ani vreau sa ma casatoresc..fara acel acord de la Autoritatea Tutelara nu se poate oficia casatoria legala? si as mai vrea sa stiu in ce consta aceasta Autoritate Tutelara...VA MULTUMESC !!
Discuție casatorie
in legatura cu banii de la primarie la prima casatorie...se mai acorda suma de 200 euro?
Răspuns la discuția casatorie
va multumesc , dar as vrea sa stiu trebuie sa trec intai pe la tribunal cu avize medicale si declaratiile parintilor+ restul actelor necesare...sau merg direct la ofiterul starii civile?
Discuție casatorie
Buna seara! Am si eu o intrebare . Eu si prietenul meu traim in concubinaj de un an si ne-am hotarat sa ne casatorim civil.Eu am 17 ani jumate iar prietenul meu 21 . As vrea sa stiu si eu detaliat cum este dupa noul cod civil intrat in vigoare de la 1 octombrie . Multumesc! Tin sa mentionez ca parintii mei sunt de acord cu aceasta casatorie , stam in casa parintilor mei si sunt casatoriti.