Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... casatorie
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

casatorie

buna ziua... am 17 ani vreau sa ma casatoresc..fara acel acord de la Autoritatea Tutelara nu se poate oficia casatoria legala? si as mai vrea sa stiu in ce consta aceasta Autoritate Tutelara...VA MULTUMESC !!
Nu puteti fara acel acord. Autoritatea Tutelara este o institutie din fiecare primarie din tara care are ca principala grija siguranta si drepturile minorilor din raza ei de competenta