avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 857 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters227521

Activitate ContSters227521

Buna seara,

As dori sa ma indrumati catre un site in care sunt specificate schimbarile administratorilor din anul 2011... cu toate datele... nume...
Multumesc anticipat pentru raspunsuri!
O sear buna in continuare tuturor!
Buna ziua,

Am contractul de proprietate dar nu am intabularea si cadastrul (le-am pierdut)... #-o si nu stiu unde si cui sa ma adresez pentru a le obtine... Trebuie sa merg la notariatul unde s-au incheiat actele... pentru a-mi elibera o copie legalizata... sau... in alta parte?... Copiile legalizate tin locul actelor originale? Pot merge oriunde si pot face orice cu ele?...:(

Multumesc anticipat pentru raspuns!

Va doresc o zi frumoasa!
Buna ziua,

Sotul meu a decedat si nu stiu ce anume sa fac si unde sa merg pentru a inregistra masina sotului pe numele meu. Mentionez ca nu am fost casatoriti, avem aceeasi adresa pe buletin si avem o fetita care ii poarta numele.

Multumesc anticipat pentru raspuns!
Buna ziua,

Am intocmit dosarul pentru ajutorul de inmormantare pentru sotul meu (nu este pensionar).... am scris cererea, iar cand am ajuns la fraza cu suma dorita m-a obligat sa scriu 1500 RON (factura este de 2566 reprezentand o parte din cheltuielile pentru inmormantare)... motivand ca nimeni nu o sa-mi aprobe cererea daca scriu o suma mai mare decat 1500 RON... am atasat copie dupa factura si dupa bonul fiscal.... inca un lucru....oribil... vroia sa opreasca factura in original....eu nu am fost de acord asa ca nu i-am dat-o.....X-(mare zarva a facut duduia.... s-a comportat in ultimul hal... isi bat joc de oamenii suferinzi.......profita fara scrupule de situatie.... nu-mi gasesc cuvintele........ vreau sa fac o sesizare.... cui trebuie sa ma adresez???...ce trebuie sa fac???...#-o:">
Este adevarat ca suma sa nu depaseasca 1500 RON in cerere? Scrie undeva???
:((

Multumesc anticipat pentru raspunsuri!

Sa aveti parte de o zi buna!


Buna ziua,

Am un copil minor care poarta numele tatalui dar noi nu suntem casatoriti. Tatal copilului este grav bolnav... daca pateste ceva tatal, CJP ii acorda pensie copilului? Trebuie neaparat sa trec pe numele lui (sa ma casatoresc legal cu el) ca sa poata copilul sa beneficieze de acest drept?

Multumesc anticipat pentru raspuns.