avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1107 soluții astăzi
Forum Activitate cineva2011

Activitate cineva2011

Buna ziua,
Daca vreau sa cumpar dintr-un en-gross marfa( produse alimentare si nealimentare) pe care ulterior sa le vand la un targ saptamanal din provincie sau direct din curte,ce acte imi trebuie ? Mentionez ca exista multi "comercianti" de genul asta,care nu au nimic la mana ca pot vinde.Ce risc daca vand fara acte?Si intrebarea mea ramane,ce acte imi trebuie pentru a fi in regula?
Va multumesc frumos
Răspuns la discuția Ajutor( infiere ilegal...)
Dar care sunt cerintele sau conditiile pentru infierea unui copil,aveti idee? Ca tot caut ceva,cu aproximatie si nu reusesc sa aflu.Va multumesc oricum pentru raspuns
Daca o femeie e insarcinata in 6 luni,si nu vrea copilul,s-a gandit ea intre timp ca o incurca,iar eu vreau sa-l infiez,dar ea imi spune ca are un unchi care ma poate trece in acte pe mine mama"nascatoare", risc inchisoarea? Daca as lua copilul ala? Ajutati-ma va rog din suflet cu un raspuns.
Multumesc frumos.
Buna ziua,
am inteles ca s-a modificat din nou legea adoptiei unui copil,as putea afla cateva amanunte privind asta?
Ce anume s-a modificat?
E mai usor de infiat un copil?
Care sunt cerintele?
Multumesc frumos
Buna seara...
Am o intrebare,daca sunt in somaj si imi gasesc de munca,dar angajatorul vrea sa imi faca contract de colaborare,mai pot beneficia de ajutorul de somaj?
Va multumesc