avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1206 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... S-a modificat legea adoptiei?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

S-a modificat legea adoptiei?

Buna ziua,
am inteles ca s-a modificat din nou legea adoptiei unui copil,as putea afla cateva amanunte privind asta?
Ce anume s-a modificat?
E mai usor de infiat un copil?
Care sunt cerintele?
Multumesc frumos
Cel mai recent răspuns: Antoanela Geaman , Avocat 13:53, 9 Aprilie 2012
Nu s-a modificat legea, ci au fost publicate in Monitorul Oficial nr. 234 din 06.04.2012 Criteriile pe baza carora se face potrivirea teoretica si Criteriile utilizate in potrivirea teoretica a copilului cu adoptatorul.
se poate spune ca s-a modificat , cititi ce v-a indicat colegul

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Neconstitutionalitate zenga zenga As dori sa stiu daca art. 11 din O.U.G. 55/2002 sa declarat neconstitutional. Unde pot gasi aceasta decizie a Curtii Constitutionale pana la publicarea in ... (vezi toată discuția)
Mostenitor brindusa_71 brindusa_71 Am sa incep mai intai prin a explica un pic situatia , pentru a intelege mai bine inainte de a pune intrebarea.Deci, la virsta de 2 ani am fost infiiata de o ... (vezi toată discuția)
Desfierea unui copil infiat dupa casatorie claudettes claudettes va rog mult sa ma ajutati cu raspunsuri deoarece este foarte important pentru fratele meu sa stie deoarece sotia are pretentie ca fratele meu sa plateasca ... (vezi toată discuția)