Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... S-a modificat legea adoptiei?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

S-a modificat legea adoptiei?

Buna ziua,
am inteles ca s-a modificat din nou legea adoptiei unui copil,as putea afla cateva amanunte privind asta?
Ce anume s-a modificat?
E mai usor de infiat un copil?
Care sunt cerintele?
Multumesc frumos
Nu s-a modificat legea, ci au fost publicate in Monitorul Oficial nr. 234 din 06.04.2012 Criteriile pe baza carora se face potrivirea teoretica si Criteriile utilizate in potrivirea teoretica a copilului cu adoptatorul.
se poate spune ca s-a modificat , cititi ce v-a indicat colegul