avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 734 soluții astăzi
Forum Activitate florinaflorea

Activitate florinaflorea


Multumesc pt raspuns,da aveti dreptate!
Daca nu au competentă atunci de ce la angajare se cere adeverinta cu apt de munca de la medicul de familie?
Răspuns la discuția Carduri persoana decedata
1 din 3 utilizatori consideră
acest răspuns util
Ajutorul de înmormântare de la Casa de pensii este 6095 ron in prezent,mergeti cu actele de deces si talon pensie si primiti acesti bani cu care puteti achita datoria.
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util


No name233 a scris:

Am si eu o ntrebare se poate angaja o bolnava de cancer in romania? Cunosc pe cineva care este bolnavă de cancer si este angajata la un super market



Nu stiu cum de va suporta pamantul pe unii dintre voi...
Cu ce te deranjeaza neomule sa fii servit de un bolnav de cancer??
Sau crezi in prostia dovedita deja ca este o boala contagioasa??
Ce pot face bietii oameni??Muncesc si lupta cu boala,cum altfel?
Ai idee care este valoarea maxima a unei pensii de boala?
650 ron!!!
Ti se pare ca s ar putea descurca cu banii astia??
Sa ti fie rusine!Sapa o groapa in pamant si ascunde te acolo si mai ales nu te inmulti...
Răspuns la discuția ce pot face daca am fost inselata
Buna ziua,

Va multumesc pentru raspuns.Lucram in Aeroport amindoi insa nu in cadrul aceleiasi firme.Acum si-a luat medical,il tot prelungeste si intentioneaza sa demisioneze.Se lauda la colegi ca se va angaja fara acete tocmai pentru a nu i putea eu face nimic...
Buna ziua,am vindut unui coleg de servici,un autoturism cu plata in rate.Am facut un contrcat de vinzare cumparare cu plata in rate la avocata mea.In contract a fost stipulat ca nu poate instraina autoturismul pina nu il achita.Dupa ce mi-a achitat 2000 euro,acesta nu a mai achitat nici un ban conform contractului iar autoturismul nu il mai are,respectiv l-a dat la camatari (asta este ceea ce cred eu,cert este ca nu il mai are...).Ce pot face eu in aceasta situatie,avind in vedere ca am fost inselata si cred ca individul nu are nici un bun pe numele sau,astfel incit in cazul unui proces,nu am ce sa mai recuperez...daca nu am ce sa mai recuperez de la el,poate fi condamnat?Va face puscarie?El se lauda la colegii lui de servici ca a consultat la rindul lui un avocat si ca acesta i-a spus ca nu am ce sa-i fac...In acest caz,nu pot sa nu ma intreb :oare chiar asa sa fie?Se poate asa ceva,sa fim inselati de semeni de-ai nostri si sa nu putem face nimic,decit sa acceptam ca am fost inselati si atit?Va multumesc pentru atentie si anticipat pentru raspuns.Cu deosebit respect,
Florina Maria Florea