avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 707 soluții astăzi
Forum Activitate analici

Activitate analici

Buna ziua
o micro intreprindere neplatitoare de TVA efectueza livrari in UE trebuie sa declar in intrastat? Multumesc
cele salariale
Buna ziua
declaratia 100 trebuie depusa si de cei de la buget?
Multumesc
Discuție Calcul salariul
Buna
vreau sa lucre la o firma 10 ore/luna care este salariul minim brut si cat plateste angajatorul pentru acest salariu.Multumesc
Discuție Depunere bilant
Buna ziua
cand se depun bilanturile pentru microintreprineri neplatitoare de TVA?
Multumesc
Buna ziua
un economist (diploma de licenta) care nu este menbru CECAR poate tine contabilitatea unei microintreprinderi neplatitoare de TVA fara sa fie angajat doar in vederea unui contract care sa fie inregistrat la ANAF?
Multumesc.
Răspuns la discuția Contract persoana fizica
Buna ziua
ma refer la persoana fizica deorece presteaza un serviciu pentru care este platita si trebuie sa declare dar nu stiu unde
Buna ziua
o persoana fizica doreste sa presteze servicii unei firme fara sa se angajeze.Am inteles ca se poate face un contract de prestari servicii.Intrebarea: unde trebie sa inregistrez acest contract ( locuiesc in sect.4) sau ce trebuie sa fac ?
Multumesc
Discuție Calcul salariu
Buna ziua
lucrez cu jumatate de norma ,salariul minim pe economie si pe fluturas imi apar urmatoarele:
- salariul de baza 342 lei
- salariul incadrare 525 lei
- spor 50%.Puteti sa-mi spuneti de ce estediferenta intre salariul de baza si cel de incadrare?
Buna ziua
ma poate ajuta cineva cu contul de trezorerie pentru microintreprindere neplatitoare de TVA ( impozit pe venit) pentru Orasul Bragadiru Jud.Ilfov?
Multumesc