Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Contract persoana fizica
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Contract persoana fizica

Buna ziua
o persoana fizica doreste sa presteze servicii unei firme fara sa se angajeze.Am inteles ca se poate face un contract de prestari servicii.Intrebarea: unde trebie sa inregistrez acest contract ( locuiesc in sect.4) sau ce trebuie sa fac ?
Multumesc
Din cate cunosc eu acest contract nu se inregistreaza nicaieri. Angajatorului ii revine obligatia de a retine 16% din suma platita, pe care o declara si o achita la Fisc. La sfarsitul anului va declara si in declaratia 205.
Buna ziua
ma refer la persoana fizica deorece presteaza un serviciu pentru care este platita si trebuie sa declare dar nu stiu unde