Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Contract pentru tinerea contabilitatii
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Contract pentru tinerea contabilitatii

Buna ziua
un economist (diploma de licenta) care nu este menbru CECAR poate tine contabilitatea unei microintreprinderi neplatitoare de TVA fara sa fie angajat doar in vederea unui contract care sa fie inregistrat la ANAF?
Multumesc.
Nu poate. Ori este angajat cu CIM ca sa poate sa semneze bilantul ori este membru CECCAR. Vezi Legea 82/1991 art. 10 alin 2 si 3