avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2007 soluții astăzi
Forum Activitate Anton25

Activitate Anton25

Din certificatul vechi nu a ramas nimic
Doar partea acea unde este scris pana camd este valabila inspectia
Acea a scapat fintca are acea folie lipita deasupra
Am uitat certificatul de inmatriculare in pantaloni si am bagat pantaloni la spalat
Cand mi-am adus aminte de certificat era prea tarziu
A mai ramas din el doar partea cu inspectia
Acea parte a scapat fintca avea lipita folia deasupra
Masina nu este pe numele meu
Ce trebuie sa fac sa pot intra in posesia unui nou certificat?
O pot inmatricula fara certificat?
Care sunt pasi care trebuiesc urmati?
Acum doua zile a plouat la noi in oras
Astazi de dimineata fiind parcat,langa mine a parcat o alta masina al carui sofer sustine ca am trecut pe langa el in ziua cu ploaia si i-am umplut masina de apa
Eu nu imi aduc aminte sa se fi intamplat lucrul acesta
Domnul in cauza imi ceruse sa ii rezolv problema daca nu depune plangere la politie
Sustine ca in apa respectiva erau excremente si trecand pe langa el i-am bagat apa si respectivele excremente in masina
Domnul respectiv vrea sa ii schimb tot
Sustine ca i-am stricat bancheta si scaunul
In oras mai sunt cel putin trei masini lafel
Astazi dupa discutie sa uitat la nr meu de inmatriculare si a plecat hotarat sa depuna plangere.
Ce se va intampla in cazul acesta.
Nu este specificat in pv de vreo camera video si nici nu este semnat de martor.
In urma cu 8 ani am avut un accident la un utilaj de tamplarie,in urma accidentului am ramas fara mare parte din trei degete la mana stanga.Se poate face un certificat de handicap?Daca da,unde ar trebui sa merg pt.asa ceva.Va multumesc.
nu am fost filmat cu aparatul radar,dar politistul sustine ca sunt camere in acea intersectie suprvegheate de politia locala.am facut si obiecti dar nu stiu daca este semnat de martor fintca am uitat p.v in masina.am semnat p.v.
Din filmare cred ca se va opserva ca eram prea aproape de trecerea de pietoni sa mai pot opri in siguranta.
Care sun sansele sa pierd procesu?
astazi 10-11-2011 mi sa retinut permisul de conducere,pe motiv de neacordare prioritate la pietonii.Sa intamplat astfel: eram pe a doua banda iar pe prima langa mine era alta masina ,a trcut masina de langa mine de trecerea de pietoni si in momentul in care am vrut sa trec a coborat o mamica cu carucioru de pe trotoar. Ma oprit agentul de politie si mi-a retinut permisu pt. neacordare de prioritate.Eu am opservat pietonul dar ertam deja cu botul masini pe trecere,daca opream,trebuia sa opresc pe trecere si acel pieton trebuia sa ma ocoleasca.Ce imi sugerati sa fac? Va multumesc.