avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 580 soluții astăzi
Forum Activitate mariangugles

Activitate mariangugles

Am plecat de pe un post de conducere dintro firma cu salariu mare , sa fac echipa cu niste fosti sefi spunandu-mi ca totul va fi.... super bine !
Am venit pe un salariu mult mai mic ,cu un target precis . De a implementa duplicatul unui brand pe piata romaneasca .
Dupa aproape un an de zile cu eforturi considerabile fizice si psihice din partea mea pentru a obtine rezultate bune ( pentru care am si venit in echipa) am fost anuntat ca postul pe care eram se va reduce! Si sunt nevoit sa-mi caut un alt loc de munca in aceasta perioada grea.
Lichidarea a fost o bataie de joc . Nu mi-am primit drepturile salariale in integralitatea lor . Au spus, daca accept ceea ce vor da ei , imi vor trimite banii ! Avand nevoie acuta de bani ,am acceptat ! La predare am dat un alt telefon in schimbul celui dat de firma .
Iar acum , adeverinta prin care spune ca am fost salariatul firmei nu am primit-o nici in acest moment in care va scriu. ( preavizul a expirat in data de 08 03 2012) . Dar primesc telefoane dorind sa le trimit telefonul dat de firna un( Nokia C 3) .Ce sa fac in acest caz ! Vreau adeverinta!#-o

Va multumesc anticipat pentru raspuns!
Răspuns la discuția Incetarea contractului de munca
Va multumesc din inima, tuturor pentru raspuns la intrebare !
Oare sa o fi facut din nestiinta contabila sau intentionat ?!!!
Buna ziua

La incetarea contractului de munca cu art 55 alin.B, conform noului cod al muncii pot beneficia de indemnizatie de somaj ?


Avand afisat pe site reclama cu o serie de auto rulate si transmitand clientului ca sunt masini testate si verificate cu istoric de achizitie si service ,garantie conform normelor in vigoare , am hotarat sa achizitionam de la aceasta societate cu plata numerar un autoturism marca Hunday Accent 1,4 benzina pentru al folosi in cadrul firmei.
Imediat dupa achizitionare l-am verificat intrun service autorizat - unde au descoperit o serie de defectiuni foarte grave punand ca verdict conform fisei tehnice (auto nu poate circula in conditii de siguranta) . X-(
Vorbind cu ei despre problemele gasite, imediat au trimis o parte din piese dupa care tacere! Dupa indelungi convorbiri telefonice, email-uri trimise si fara niciun rezultat am sunat la call center am depus o sesizare in acest sens . Am fost sunat si mi-a transmis pe un ton grav ca autoturismele second-hand care sunt cumparate de o persoana juridica nu au nicio garantie., complimentandu-ma cu proverbul romanesc -Cine nu deschide ochii deschide punga ! Mentionez faptul ca la achizitionarea autovehicolului mi-au spus ca avem garantie conform pasaportului service !=D>
Prejudiciul pe care faptuitorul mi l-a creat este ca nu ma pot folosi de bunul cumparat deoarece este tras pe dreapta din motive tehnice .
Catalizator +sonda lamda defecta aprins permanent
Coloana de directie ( se rigidizeaza volanul in mers si se aprinde martorul EPC ,
Tacanit de culbutori ori tacheti (nu stiu nici ei trebuie desfacut motorul)
Cutia de viteze de schimbat furca ambreiaj si articulatie sferica
Vreau un sfat ! Cu stima ! #-o

Am si eu o problema dar cu un auto rulat :
Avand afisat pe site reclama cu o serie de auto rulate si transmitand clientului ca sunt masini testate si verificate cu istoric de achizitie si service ,garantie conform normelor in vigoare , am hotarat sa achizitionam de la aceasta societate cu plata numerar un autoturism marca Hunday Accent 1,4 benzina pentru al folosi in cadrul firmei.
Imediat dupa achizitionare l-am verificat intrun service autorizat - unde au descoperit o serie de defectiuni foarte grave punand ca verdict conform fisei tehnice (auto nu poate circula in conditii de siguranta) .
Vorbind cu ei despre acele probleme, au trimis o parte din piese .Dupa indelungi convorbiri telefonice, email-uri trimise si fara niciun rezultat am sunat la call center am depus o sesizare in acest sens . Am fost sunat si mi-a transmis pe un ton grav ca autoturismele second-hand care sunt cumparate de o persoana juridica nu au nicio garantie., complimentandu-ma cu proverbul romanesc -Cine nu deschide ochii deschide punga ! Mentionez faptul ca la achizitionarea autovehicolului sa spus ca am 6 luni garantie de catre vanzator
Prejudiciul pe care faptuitorul mi l-a creat este ca nu ma pot folosi de bunul cumparat deoarece este tras pe dreapta din motive tehnice .
Catalizator +sonda lamda defecta aprins permanent
Coloana de directie ( se rigidizeaza volanul in mers si se aprinde martorul EPS in bor
Tacanit de culbutori ori tacheti (nu stiu nici ei trebuie desfacut motorul)
Cutia de viteze de schimbat furca ambreiaj si articulatie sferica
Vreau un sfat ! Cu stima !