avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 925 soluții astăzi
Forum Activitate georgia2000

Activitate georgia2000

Răspuns la discuția buletin care expira
multumesc frumos deci in concluzie trebuie declaratia sotului de la ambasada.va multumesc mult .
Răspuns la discuția buletin care expira
dar eu am domiciliul in acea,, garsoniera,,de la data casatoriei acum 7 ani ,doar ca expira si trebuie schimbat ,cu aceeasi adresa ,contractul casei este doar pe numele sotului si eu am aceelasi nume ,oricum va multumesc si vreau sa plec pregatita de aici sa nu intampin probleme.
Răspuns la discuția Pasaport minor cu procura?!
se poate in augus 2011 am facut asa ceva ,dar mare atentie nu peste tot se accepta procuri facute la notari cel mai sigur si fara sa intampinati probleme este ca procura sa fie facuta la ambasada este cerere tip se completeaza,nu are nevoie decat de datele dumneavoastra si cele ale copilului (nu in original)si nici nu mai trebuie apostila de la haga ,traducere,legalizare costa in italia 60 de euro in alte tari nu stiu dar pe aici este suma.
nu este nevoie la intrarea in romania dar la iesire daca nu este insotit de ambii partiti da este nevoie chiar si de cazier
Răspuns la discuția calatorie minor strainatate
nu trebuie tradusa ,va spun sigur am calatorit cu copilul recent
am nevoie de un raspuns de la dumneavoastra sau oricine ma poate ajuta cu un raspuns la problema mea,in luna iulie 07/2012 imi va expira buletinul ,de sarbatori voi merge acasa(locuiesc in italia)si vreau sa imi schimb buletinul voi putea cu cateva luni inainte?aceasta a fost prima intrebare urmatoarea este sunt casatorita ,sotul avand inaintea casatorie o garsoniera care este pe numele lui eu am domiciliul acolo in buletin in acest moment intrebarea mea este ,,pot schimba buletinul fara prezenta sotului?el ramane in italia