avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 615 soluții astăzi
Forum Activitate horasg

Activitate horasg

Buna ziua, sunt persoana cu handicap accentuat si lucrez cu 1/2 norma la Institutul e Chimie Timisoara. Conform regulamentului de ordine interna beneficiez de 3 zile de concediu de odihna suplimentar, pentru conditii deosebite. Mai pot solicita/beneficia si de zilele supliment si pentru handicap (Codul muncii. Comentariu pe articole - Vol. II. Articolele 108-298, Vol 2, ediţia 1)?
Răspuns la discuția indemnizatia de doctorat
si indemnizatia de doctorat se calculeaza tot asa???
Buna ziua! Pe perioada concediului de boala se acorda indemnizatia de doctorat? Integral? Multumesc
Discuție norma de hrana
Buna seara, pe perioada concediului de boala se acorda norma de hrana (indemnizatie de hrana)?
multumesc
Buna ziua, doresc sa stiu daca indemnizația de hrană pentru bugetari se acorda integral, ca si indemnizatia de doctorat? Mentionez ca sunt in angajata la 4 ore cu pensie de boala. Multumesc
Răspuns la discuția tichet de vacanta
multumesc
Răspuns la discuția tichet de vacanta
Multumesc. Inteleg ca trebuie sa primesc suma intreaga? Puteti sa-mi spuneti care este HG-ul in care pot gasi aceste informatii? Cadrul legal, pentru a putea prezenta la locul de munca. Multumesc inca odata
Buna ziua, doresc sa stiu la program redus de lucru de 4 ore (pe motiv de boala), cum se calculeaza valoarea tichetelor de vacanta? Multumesc
Buna ziua! Doresc sa stiu daca se acorda sporul de doctorat pe perioada concediului de boala? Daca da, cum se calculeaza pe aceasta perioada? Multumesc