avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 513 soluții astăzi
Forum Activitate rodica_c

Activitate rodica_c

Consiliului de administratie i se incheie contract de mandat pe perioada de 4 ani cat e ales, sua sub ce form ase remunereaza?
Nu cred ca este asa... la fiecare treapta de salarizare exista un mim. si un maxim(ex. min=975 - max=1381)... asa ca eu opinez ca se refera la maxim din grila unde se afla.....adica daca este la treapta II si este cu salariul din grila la mijlocul intervalului(ex.1178) ... se poate acorda maxim daca isi desfasoara activitatea in aceleasi conditii cu un salariat care are maxim din grila la acea treapta. Mai greu o fi la un control al curtii de conturi sa documentezi ca isi desfasoara activitatea in aceleasi conditii.
Nu pot sa cred.....dar se poate ca instanta sa dea o asa solutie? Daca eu am o polita RCA valabila, cum sa ma oblige instanta sa platesc eu daunele? Poate instanta sa dispuna peste lege? Legea asigurarilor spune exact cine plateste daunele unui accident minor fara victime in conditii de carosabil ud....
Răspuns la discuția pensie sau salar ?
Avand in vedere ca este bugetar, se va incheia CIM determinat doar in urma unui concurs organizat dupa legislatia in domeniu... Unitatea de invatamant va scoate postul la concurs si domnul are dreptul sa participe.
Din suflet va multumesc...sa va dea Dumnezeu sanatate multa!
Va rog, din ianuarie 2012, nu am stiut ca nu si-a recuperat banii de la asigurari si se indreapta cu actiune in justitie impotriva mea... este posibil asa ceva?
06/03/2013 13:05
Subject:
SD-97081 rugaminte D112 pentru luna februarie 2013



----------------------------- Mesaj original -----------------------------
Va rog frumos sa-mi spune-ti daca la calculul concediului medical pe luna
februarie 2013, se ia in considerare noul salar mediu pe economie de 2223
lei si se plafoneaza CAS la 1167 lei.
>>
>> Va multumesc frumos,

Raspuns portal ANAF:

Buna ziua,

DA. Va rugam sa descarcati ultima varianta a declaratiei D112 de pe
portalul anaf.


Multumesc frumos:D .... pe anaf este in lucru noul program pentru validare D112 pe februarie si cu cel de pe ianuarie 2013....da o gramada de erori referitor la plafonare CAS...
Mii de multumiriiiiiiii!
Pentru luna februarie 2013, pentru D112 se foloseste salariul mediu 2223?
Răspuns la discuția Contract de colaborare
In urma unui contract de colaborare intre o universitate si un club sportiv prin care se angajaza universitatea ca va presta servicii de contabilitate pentru club, sub ce forma poate universitatea sa dea acei bani persoanei angajate la universitate care presteaza contabilitatea clubului?