avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 892 soluții astăzi
Forum Activitate iyanis

Activitate iyanis

Răspuns la discuția avocat asigurari
sint f sigur ca e avocat l-am imputernicit pt-ca aveam picioarele fracturate si nu puteam sa merg
va rog frumos sa ma ajutati cu un raspuns. In urma cu 3 luni m-am impacat cu un avocat asigurari sa imi rezolve problema mea,am fost lovit de o masina mica pe trotuar si am facut prin notariat acte sa se ocupe de asigurarea care ar trebui sa o incasez intr-o buna zi ma intereseaza unde pot sa il verific daca se ocupa de acest caz, mentionez ca masina era inmatriculata in italia soferul fiind roman.Multumesc ff mult.
Răspuns la discuția asigurare auto
dosarul este in parchet deci a plecat de la rutiera penala . Am 150 zile de la IML certificat medico legal doar e inceputul pt-ca nu sant refacut inca doar 60%
Discuție asigurare auto
buna seara tuturor. As dori sa va intreb pe cei care au idee despre urmatoarea problema , de la IML am primit un document in care scrie ca am hematoane la cap si fractura .Mandibula stg rupta in 3 fracturi. Mandibula dr rupta in 1 fractura. Piramida nazala fractura. Genunchi fractura . Glezna fractura deschisa si altele mai minore fata de cele de mai sus .Masina inmatriculata in italia asigurata in italia sofer Roman beat 2 la mie , intrat pe contrasens . daca are cineva idee citi bani pot obtine de pe asigurarea lui de la masina , ms foarte frumos.
Răspuns la discuția Accident auto grav
cum adica 2 luni eu am 150zile de la IML pina in prezent
Discuție va rog
am avut accident un individ beat cu 2% alcool in singe a intrat pe contrasens si mia rupt piciorul in 3 ,genunchi tibie si calcai sint in spital din 15 decembrie plus ca ma farimat tare si la fata maxilare rupte nas rupt si deplasat iar la cap am avut hematom si am stat 3 zile la terpie intensiva.Lucram pina in ziua accidetului de atunci si pina in luna martie am dus medical de calitate.

Eu am fost si sint angajat peperioada DETERMINATA imimai trebbuia 2 luni ca sa trec pe perioada nedeterminata. Eu va intreb pe dumneavoastra daca patronul ar putea sa ma dea afara de la servici in situatia in care eu sint in medical si adsolut nevinovat la accident.Si inca mai am medicale de luat .Rog sa imi raspunda cineva care are idee.Va pup si va doresc multa sanatate.
Răspuns la discuția Accident auto grav
au fost cei de la politie la mine am facut cerere pt al da in judecata, mia venit un avocat la mine acasa si mam intels cu el sa se ocupe de tot dosarul meu iar pe 1 sau 2 februarie mergem la notar sa il legalizez in dosar. eu nu am voie de la doctor sa pun piciorul in pamint abia pe 20 februarie imi scoate ghipsul dupa care ma opereaza la picior plus ca mai am cu fata si maxilarele foarte mult de lucru.

eu am dosar la iasi la politia judiciara cind am fost dus la terapie intensiva sau autosesizat iar in momentul in care eu terin cu spitalizarea ei politia judiciara imi elibereaza acel act cu numerele de zile .
pe data de 19 dec 2011 un individ cu masina a intrat pe contrasens xi ma lovit fara sa frineze. a venit politia la pus sa sufle a iesit 0,9 la dus la spital si a iesit 2% in singe , eu am picior rupt in 3 iar fata rupte maxilare nas rupt hematon la cap plus alte facturi. am stat 72 ore in terapie intensiva ,am 60 de zile piciorul in ghips plus alte operatii de acum incolo la fata si picior .obtin peste 100 zile spitalizare uri este ca nu a venit o data la mine sa ma intrebe cum ma simt dupa accdent. are sanse sa faca puscarie?? ce ar trebui sa fac momentan nu ma pot deplasa,va pup.