Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... avocat asigurari
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

avocat asigurari

va rog frumos sa ma ajutati cu un raspuns. In urma cu 3 luni m-am impacat cu un avocat asigurari sa imi rezolve problema mea,am fost lovit de o masina mica pe trotuar si am facut prin notariat acte sa se ocupe de asigurarea care ar trebui sa o incasez intr-o buna zi ma intereseaza unde pot sa il verific daca se ocupa de acest caz, mentionez ca masina era inmatriculata in italia soferul fiind roman.Multumesc ff mult.
sunteti sigur ca era avocat? nu ar fi avut nevoie de procura daca era avocat deoarece delegatia avocatiala ar fi fost suficienta.
daca nu trebuie introdusa o actiune in instanta (si pe care ati fi putut-o identifica prin portalul instantelor) atunci nu aveti unde verifica decit sa discutati cu el si sa-i cereti dovada comunicarii notificarilor catre asigurator sau alte inscrisuri doveditoare.

daca sunteti nemultumit, puteti revoca procura data, tot prin notariat.
sint f sigur ca e avocat l-am imputernicit pt-ca aveam picioarele fracturate si nu puteam sa merg