avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 911 soluții astăzi
Forum Activitate cocutaioly

Activitate cocutaioly

sunt economist II, din anul 2008.in anul 2008 am fost economist III, mi sa acordat treapta de economist II in anul 2009. treapta de economist III sa desfintat nu stiu prin ce lege am colege care nu au mai trecut prin treapta de economist III din cauza ca nu mai e in lege. in lege spune ca trebuie sa ai o vechime de 3 ani si 6 luni pt. indeplinirea a unei noi trepte de salarizare adica in cazul meu la treapta de economist I , ce pasi trebuie sa fac cred ca m as incadra la economist I - se acorda vrun procent la salariu in momentul acordari acestei trepte de economist I ?
Discuție despre viza cfp
in ce conditi de da viza cfp
sunt angajata la o unitate bugetara , am studi superioare , dar juridice de drept sunt incadrata ca referent superior, am depus dosar de viza cfp, mi se acorda daca eu ca vechime studi superioare am decit 2 ani acest spor cfp, lucrez incadrare contabilitate , -vechime ca reverent am 8 ani , liceul dar ca studi superioare 2 ani. se aproba acest dosar de viza cfp. daca nu am studi economice?
lucrez in unitate bugetara mai exact la un spital, am ca atributi lucrari cu oficiul juridic ei au acest spor de confidentialitate, eu le pun la dispozitie clenti pentru recuperarea sumelor in baza adreselor de la politie si tribunal, ce pot face ca sa intru in posesia acestui spor , mai exact in ce baza sa mi se acorde acest spor la salariu