avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 975 soluții astăzi
Forum Activitate dulap_79

Activitate dulap_79

Discuție amenda itm
BUNA ZIUA LA TOATA LUMEA.
O INTREBARE. ANUL ACESTA AM LUAT O AMENDA DE LA CEI DE LA ITM,.................AM CONTESTAT IN INSTANTA AMENDA...............DACA JUDECATORUL VA DA CASTIG ITM-ULUI.....SI EU O SA TREBUIASCA SA PLATESC AMENDA.........FIRMA NU MAI FUNCTIONEAZA FIZIC...........PE HARTII APARE..LA REG. COMERTULUI ESTE INSCRISA.......CE SE VA INTAMPLA CU ACEASTA AMENDA. PRECIZEZ CA NU AM NIMIC PE NUMELE MEU......NIMIC!
VA MULTUMESC SI ASTEPT O PARERE .DOUA,TREI........
CATE ZILE DE CONCEDIU POT AVEA DACA LUCREZ 2 ORE PE ZI? TIMP DE 5 ZILE?
Răspuns la discuția art 242 lit d legea 53/2003
mai exact?
adica caut articolul litera si legea si ce scrie la acel articol adaug unde am nevoie?

buna seara,astazi am avut control de la itm ilfov,drept pentru care m-au pus sa trec in contractul,fisa de evaluare,si regulamentul intern cateva articole din cateva legi 2 sau 3 legi,ajutati-ma si pe mine va rog,nu ma pricep
trebuie sa adaug art.242 lit d leg.53/2003 republicate
art 242 lit i leg 53/2003
art 148 alin 1 din legea 53/2003
art 17 ,alin.3, lit e legea 53/2003
art 18 din oug nr 96/2003 modificata si completa

cum fac le caut si le adaug asa direct in cele mentionate mai sus? va multumesc!
MULTUMESC DIN SUFLET,O SEARA BUNA
nu doresc ca p.f sa fie ok,vreau sa ma asigur eu ca nu vine si imi mai cere ceva dupa un timp
daca p.f nu poate emite chitanta cum ca a incasat chiria atunci ce poate sa-mi dea ca sa ma scad in contabilitate?
multumesc......sunt pentru prima data administrator intr-o firma si nu ma pricep........deci daca contractul este inregistrat la financiar p.f,.....aceasta nu este obligata sa emita factura?
pentru ca plateste impozit la financiar? am inteles bine? multumesc inca odata
sal, am gresit titlul scuze, as dori sa aflu va rog daca o persoana fizica este obligata prin lege conform unui contract incheiat intre: persoana fizica cu una juridica, sa emita chitanta pentru plata chiriei unui spatiu.