avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1048 soluții astăzi
Forum Activitate criston84

Activitate criston84

Răspuns la discuția conditie pentru a lua somaj
Multumesc mult
Buna,

Eu am lucrat timp de 4 ani la o firma la care toate cotizatiile au fost platite la timp, am fost data afara dar pana la urma am gasit un alt loc de munca si m-am angajat fara sa am intrerupere pe cartea de munca.Vreau sa stiu dupa cat timp pot sa intru in somanj de la firma la care m-am angajat acuma ? E nevoie de o anumita perioada pentru asta ?
Răspuns la discuția Iesire administrator din firma
Multumesc pentru explicatiile date.
La Registrul Cometului se depun ceva documente pentru asta?
Răspuns la discuția Iesire administrator din firma
Unde trebuie sa fac acesta cerere sau este un model care trebuie completat?
Cum imi dau seama daca exista dividentele?
Buna ziua,

As dori sa stiu care sunt documentele necesare pentru a iesi din administratia firmei pentru a ramane numai ca si asociat.
Firma are 3 asociati dintre care 2 sunt administratorii, si as vrea sa stiu care sunt drepturile asociatului dupa ce iese din administratie.
multumesc
Nu mai este nevoie de numirea unui nou administrator deoarece firma avea 2 deci prin retragere mai ramane un administrator.
Nu stiu cum trebuie intocmite documentele, ce trebuie sa contina ele, gasesc undeva model dupa care sa stiu cum sa le redactez?
buna,

ma poate ajuta cineva cu informatii legate de documentele care trebuie completate la retragerea unui administrator din firma.

multumesc
Răspuns la discuția Raspundere asociat
Ar fi o solutie sa renunte la functia de administrator pentru a nu avea nici o raspundere pe perioada in care lipseste?
Ce se intampla la reintoarcerea in firma poate sa iti preia funciia ?
Răspuns la discuția Raspundere asociat
am inteles, dar in situatia in care sunt ambi administratori, ce se intampla?